Akcja „Zbieramy krew dla Polski” w Trzebnicy

151

We wtorek, 18 lipca w Trzebnicy przy Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA – ZDRÓJ, ul. Leśna 5 będzie można oddać krew. W godz. 9 – 12 na wszystkich chętnych do oddania krwi będzie czekała ekipa z Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.  Natomiast przy ul. Kwiatowej 1 (parking przed supermarketem Intermarché) odbędzie się akcja promocyjna tego wydarzenia.

Krew może oddać każdy, kto ma nie mniej niż 18 oraz nie więcej niż 65 lat, waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie obfitego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Niezbędne jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego.

Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed, nie można także zażywać niektórych leków, w tym aspiryny. W dniu oddania krwi zaleca się zjedzenie lekkiego śniadania i wypicie dużej ilości płynów. Aby oddać krew i jej składniki, niezbędne jest okazanie dowodu osobistego.

Każdy, kto zdecyduje się na oddanie krwi, uzyska bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych oraz otrzyma breloczek pierwszej pomocy, zawierający jednorazowe rękawiczki i maseczkę do sztucznego oddychania. Zbiórce krwi towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a wśród nich animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy, pokazy strażackie, konkursy i quizy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here