Absolutorium dla wójt Zawoni

523

Podczas ostatniej sesji, radni zebrali się głównie po to, aby podjąć decyzję czy udzielą włodarzowi gminy absolutorium za wykonanie budżetu gminy w 2016 roku.

Podczas posiedzenia wójt Zawoni, Agnieszka Wersta przedstawiła zebranym prezentację ukazującą realizację budżetu gminy w roku ubiegłym.

– Budżet  gminy Zawonia został zrealizowany w wysokości po planowanych dochodach 101%, po planowanych wydatkach 88%. W wykonaniu budżetu uzyskano nadwyżkę prawie 2,5 mln zł , przy planowanym deficycie 503 tys. Dług gminy Zawonia na dzień 31 grudnia 2016 wyniósł 2,738 mln zł. Wszelkie zobowiązania gmina realizowała terminowo przy zachowaniu płynności finansowej w ciągu roku, a realizacja budżetu przebiegała zgodnie z uchwałą budżetową – podsumowała wójt .

Ważną informacją był fakt, że Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu, w przedstawionym przez gminę sprawozdaniu z wykonania budżetu, nie dopatrzyła się nieprawidłowości i wydała opinię pozytywną. Radni również podzielili opinię RIO i udzielili włodarzowi gminy Zawonia absolutorium.

 

9 KOMENTARZY

 1. Jaki jest sens udzielania absolutorium ? W ubiegłym roku starosta nie otrzymał absolutorium i co ? I nic. W tym roku otrzymał i co ? I nic.

 2. To prawda. Absolutorium nie ma żadnego znaczenia, ponieważ nie pociąga za sobą żadnych skutków dla włodarzy.

 3. Nigdy gmina Zawonia nie dostała TYLE zewnętrznych środków co przy tej kadencji pani wójt. Kobiecie widac że się chce i robi to super. Ma swoje zdanie i cele realizując je co w końcu przynosi efekty .Brawo tak trzymać!!!

 4. Ta wójt utworzyła specjalnie dodatkowe stanowisko dla osoby mającej pozyskiwać środki zewnętrzne. A i tak efekty są nader mizerne. Gmina Wisznia Mała pozyskała w tej kadencji ok. 40 milionów. A Gmina Zawonia? Trudno powiedzieć, wójt chwali się pozyskanymi środkami, których jeszcze nikt nie widział. W najlepszym wypadku, jeżeli inwestycje zostaną prawidłowo rozliczone gmina Zawonia otrzyma ok. 5 milionów. Widać, że kobiecie nic się nie chce i brak jej podstawowych kompetencji.

 5. Absolutorium nic nie znaczy. To tylko cyferki. Absolutorium było za ubiegły rok. W tamtym roku nie było żadnych wiekszych inwestycji w Zawoni- plac zabaw i kilka lamp. 5 mln to w tym roku dopiero bedzie realizowane. To dobrze że chociaz tyle udało sie pozyskać, szkoda że nie więcej tak jak w innych gminach.Troche wzięli się do roboty bo przez dwa lata było marnie. Ten rok pokaże jaki gospodarz. Wójt albo będzie spijać smietankę albo spakuje walizki.

 6. Rodzic drugi: Przeczytaj w BIP Gminy Zawonia ogłoszenie o przetargu na Rozbudowę …, a w nim: „Program funkcjonanlno-użytkowy dla projektu p.n. Rozbudowa budynku A Zespołu Szkół w Zawoni”. Włos się jeży czytając i oglądając zdjęcia o stanie budynku A

  • Budowlańcy mają urlop – na budowie NIC się nie dzieje. Rodzicu 2 – nie ma co czytać i się denerwować. Miejmy nadzieję ,że faza budowlanych bubli się skończyła. Wyluzuj. Poczekamy za dwa miesiące zobaczymy.Wójt nadzór nad budową dała firmie. za 30 tys. : zapełnienie usługi nadzoru inwestorskiego w
   specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
   elektrycznej i sanitarnej nad realizacją zadania
   inwestycyjnego pn. Rozbudowa budynku Zespołu
   Szkół w Zawoni (rejest umów)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here