Zmienili nazwy ulic

441

Dekomunizacja zawitała również do Żmigrodu. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zmienili nazwy kontrowersyjnych ulic na… inne.

I tak: ul. PKWN została zmieniona na ul. św. Jana Pawła II, ulica 22-go lipca zmieniła nazwę na ul. Akacjową, natomiast ul. J. Krasickiego na ul. Ignacego Krasickiego.  Wszystko przez to, że w życie weszła Ustawa dekomunizacyjna. Zgodnie ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej w tym dróg, ulic, mostów i placów nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować.

Podczas głosowania wszyscy obecni radni poparli taką zmianę nazw. Przypomnijmy, że zmiany dotkną przede wszystkim przedsiębiorców, którzy będą musieli wymienić pieczątki i poinformować wszystkie właściwe urzędy i tym, że zmieniła się nazwa ulicy, przy której mają swoją siedzibę.
Co ciekawe w kwietniu zapytaliśmy w naszej sondzie na www.nowagazeta.pl co czytelnicy sądzą o konieczności zmiany ulic. Jak się okazało 75% uważa, że to strata pieniędzy. 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here