Zmiany w roamingu, sprawdź ile zapłacisz za połączenie

121

W lutym 2017 roku Komisja Europejska podjęła decyzję o zniwelowaniu opłat za roaming na terenie wszystkich państwa członkowskich Unii Europejskiej.

W teorii oznacza to, iż ceny za połączenia zarówno w kraju, jak i zagranica powinny być identyczne. Niestety, w tym przypadku dobre dla klientów założenia rozmijają się z praktyką, ponieważ bardzo wiele zależy od operatora i oferowanych przez niego planów taryfowych.

Oznacza to, że wyjeżdżając na wakacje za granicę do jednego z tych krajów, za połączenie telefoniczne czy SMS-a zapłacimy stawkę nie wyższą niż skalkulowaną za taką samą usługę w kraju.

Najwięksi operatorzy sieci komórkowych – Orange, Plus, Play i T-Mobile – podali stawki, które zapłacą w roamingu Polacy podróżujący po Unii Europejskiej.

ROAMING UE 2017: ORANGE

Jako jedyna sieć oferuje roaming w ramach abonamentu bez dodatkowych opłat, dla abonentów, którzy obecnie korzystają z oferty nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci. Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE Internet w UE – 0,04 zł/1 MB

ROAMING UE 2017: T-MOBILE

Od 15 czerwca br. wszyscy klienci T-Mobile, Heyah oraz tuBiedronka skorzystają z nowej oferty roamingowej pozwalającej na wykorzystanie krajowych pakietów usług również w Europejskim Obszarze Gospodarczym obejmującym UE oraz Islandię, Norwegię i Liechtenstein. Oznacza to, że w T-Mobile wszyscy użytkownicy nielimitowanych pakietów rozmów, SMS- ów i MMS-ów będą mogli z nich korzystać w całej Unii Europejskiej. W przypadku pakietów danych w roamingu w UE, główną zasadą jest, że im wyższy abonament czy opłata za usługi telekomunikacyjne zawierające pakiet danych, tym większy jest pakiet danych, z którego można skorzystać w roamingu bez dopłaty.

ROAMING UE 2017: PLUS

– za minutę wychodzącą w LTE – 0,29 zł (do 0,49 zł w taryfie „Do usług”)

– za minutę połączenia przychodzącego w LTE – 0,05 zł (darmowy limit – 300 minut rocznie)

– sms – 0,20 zł

– mms – 0,40 zł

– transfer danych – 0,19 zl/1MB U

żytkownicy taryf biznesowych w sieci Plus mogą liczyć na niższe stawki. Szczegółowe informacje w tabelach na stronie operatora.

ROAMING UE 2017: PLAY

– minuta połączenia wychodzącego – od 0,09 zł do 0,30 zł (w zależności od taryfy)

– minuta połączenia przychodzącego – 0,05 zł

– wysłanie wiadomości SMS – od 0,05 zł do 0,09 zł

– wysłanie wiadomości MMS – od 0,04 zł do 0,09 zł

-1 MB transmisji danych – od 0,04 zł do 0,09 zł.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here