Zastawa stołowa na wagę złota

181

Podczas organizowania wystawnych przyjęć czy świątecznych kolacji na dużą liczbę gości, często spotykamy się z problemem braku odpowiedniej ilość talerzy czy szklanek. Warto zająć się tym problemem wcześniej i tym samym zaoszczędzić sobie nerwów tuż przed przyjściem biesiadników. Obecnie w sklepach stacjonarnych oraz online mamy do wyboru ogromną ilość najróżniejszych rodzajów zastaw. Od tych najprostszych, tradycyjnych, aż po oryginalne, kolorowe, o fikuśnych kształtach. Pamiętajmy jednak, że wybór zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że nie ma potrzeby kupowania do swoich kuchni kilku rodzajów zastaw. I słusznie! Lepiej zainwestować w jedną uniwersalną, która będzie pasowała na wszystkie uroczystości niezależnie od pory roku i okoliczności.

Warto w takim przypadku
postawić na kolor biały

Zastawy w tej barwie możemy używać niezależnie od rodzaju uroczystości. Zawsze będzie prezentowała się elegancko i subtelnie. W okresie świątecznym warto udekorować stół innymi elementami nawiązującymi do danych uroczystości, zmieniając jedynie dodatki. Białe talerze czy miseczki będą idealnym tłem, które możemy fantastycznie wykorzystać układając kolorowe serwetki czy kwiaty.

Pamiętajmy, że dodatki takie jak półmiski czy patery mogą być w różnych kształtach i kolorach

Najważniejsze, żeby podstawowe elementy były uniwersalne – reszta akcesoriów może się różnić. W ten sposób mamy szansę za każdym razem urozmaicać nakrycie stołu i tym samym zaskakiwać naszych gości. Zaletą takiej zastawy jest łatwa możliwość skompletowania brakujących części. Jeśli zdarzy się wypadek i jakiś element zostanie uszkodzony, to bez większych problemów możemy dokupić tę część. W przypadku kolorowych czy wzorzystych akcesoriów niestety nie będzie to takie łatwe. Niektóre osoby wolą jednak postawić na nowoczesne trendy i wybrać minimalistyczny serwis o oryginalnej strukturze. Mimo, że taka zastawa początkowo wprawi gości w zachwyt, po jakimś czasie z pewnością wyjdzie z mody i nie będzie już odbierana z taką ekscytacją. Możemy również pójść na kompromis i wybrać biały serwis z subtelnymi detalami. Najpopularniejsze motywy zdobień naczyń stołowych to delikatne złote paseczki, wzory roślinne oraz pozłacane arabeski.

Serwisy obiadowe składają się najczęściej z 6 lub 12 kompletów, choć możemy również znaleźć większe na 24 osoby. W kupowanym przez nas zestawie powinny znajdować się płaskie talerze śniadaniowe, obiadowe oraz talerze głębokie na zupę i bulionówki. Warto zaopatrzyć się w serwis zawierający zestaw kawowy, czyli dzbanek, filiżanki oraz talerzyki deserowe. Do skompletowania zastawy potrzebne są również szklanki i kieliszki. Sprawdźmy również czy wybrane przez nas naczynia można myć w zmywarce.

Wybierając zastawę zwróćmy również uwagę na sztućce

Powinny być wykonane z dobrego jakościowo materiału, gdyż częste mycie w zmywarce z użyciem silnych detergentów może szybko je zniszczyć. Koniecznie dopasujmy je do zastawy. Jeśli wybierzemy delikatne wzory warto postawić na minimalistyczne widelce i łyżki. Do codziennego użytku najlepiej sprawdzą się te ze stali nierdzewnej – są trwałe i z pewnością długo nam posłużą. Tego rodzaju przepiękne i wytrzymałe sztućce, możecie zamówić w Mensa Home – internetowym sklepie z wyjątkowymi produktami do kuchni: http://mensahome.eu.

Pamiętajmy, że tak eleganckiej zastawy nie używamy codziennie, wyciągajmy ja tylko podczas uroczystości i imprez, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Dobra zastawa, z którą będziemy się ostrożnie obchodzić, posłuży nam przez długi czas i stanie się wspaniałą rodzinną pamiątką. Według statystyk to właśnie zastawa stołowa jest jednym z najczęstszych prezentów dla nowożeńców. Eleganckie naczynia z pewnością przydadzą się wkraczającej w nowe życie parze jaki i małżeństwu świętującemu okrągłą rocznicę.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here