W drogę z ISOFIX-em!

79
Wózek wielofunkcyjny Anex Sport

Słyszałeś o ISOFIX-ie? To system mocowania fotelików samochodowych do siedzenia. Jeśli kupowałeś samochód przed narodzinami dziecka, być może nawet nie wiesz, że masz w siedzeniu jeden z najlepszych systemów bezpieczeństwa…

ISOFIX jest w standardzie części aut produkowanych od 2006 roku. Projekt systemu jest pomysłem międzynarodowym, który ma ujednolicać podróże między krajami. Być może zdarzyło Ci się już być w takiej sytuacji, że trzeba było przepiąć Wasz fotelik do innego auta i okazywało się, że się chybocze, nie pasuje, że trzeba coś wymontować, albo mocować w mniej bezpiecznym miejscu. ISOFIX to zapięcie niezależne od kształtu kanapy w aucie, czy skorupy fotelika. Stabilizuje fotelik i koniec – takie jest jego zadanie. Nie wyklucza to jednak faktu, żeby sprawdzić jego stabilność podczas przymiarek fotelika jeszcze będąc w sklepie. Jedyny wymóg, by drugą część zapięcia posiadał wybrany przez Ciebie model fotelika. Mocuje się na zasadzie kliknięcia. By „click” był możliwy kanapa w aucie powinna mieć zainstalowane na stałe 2 uchwyty we wnęce między oparciem a siedziskiem. Natomiast fotelik ma 2 wysuwane ramiona z kształtkami, które wpasowują się w uchwyty.

Co warto wiedzieć o ISOFIX-ie?

  • jest po to, by zapewnić małemu pasażerowi bezpieczeństwo,
  • warto mieć go na uwadze kupując samochód z myślą o rodzinie przyszłej lub obecnej,
  • konstrukcja zapięcia zapewnia tzw. posadowienie fotelika zgodne z przepisami,
  • rysunkowa instrukcja pokazująca prawidłowe mocowanie fotelika,
  • zapewnia fotelikowi stabilność a z drugiej strony montaż i demontaż zapięcia jest dziecinnie prosty.

ISOFIX i inne interesujące rozwiązanie posiada model Recaro Monza Nova 2 Seatfix. Na jego przykładzie można zobaczyć, jak bardzo myśl technologiczna poszła do przodu. Dizajnem fotelik przypomina fotel kierowcy rajdowego. Głębokie stabilne siedzisko otacza pasażera z każdej strony. Ochrona głowy, ochrona z boku w razie zderzenia. To wszystko jest wytrzymałe i wypełnione materiałami amortyzującymi siły uderzenia.

Gdzie w tym całym bezpieczeństwie wygoda dziecka? W podłokietnikach! Nie wszystkie foteliki dla juniorów mają takie rozwiązanie a jest ono komfortowe przy długich podróżach, lepiej układa sylwetkę. Regulacja głębokości oparcia głowy, wysokości zagłówka aż na 11 stopniach. Mały schowek-kieszonka pod ręką, gdzie pociecha schowa swoje skarby, gadżet, czy zabawkę. Ponadto tapicerka z przewiewnych tkanin i zdejmowana do prania, pozwala zachować higienę i piękny wygląd fotelika. Nic, tylko korzystać z technologicznych dobrodziejstw i oby nigdy nie musiały się sprawdzać w praktyce! Szerokiej drogi!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here