Uciekał przed policją, teraz stanie przed sądem

122

Zgodnie z nowymi przepisami już za przestępstwo, a nie za wykroczenie odpowie młody mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pomimo podjętej próby ucieczki został zatrzymany po pościgu przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych, 10 czerwca, w miejscowości Ligota Piękna. Kiedy policjanci trzebnickiej drogówki zauważyli poruszający się bardzo wolno samochód marki Nissan, postanowili zatrzymać do kontroli kierującego. Młody mężczyzna siedzący za kierownicą tego pojazdu widząc radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył. Mundurowi podjęli więc pościg za uciekającym samochodem.

Kierujący Nissanem pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zamierzał poddać się kontroli, jednak po krótkotrwałym pościgu zatrzymał się w miejscowości Wisznia Mała.

Jak się okazało, powodem niezatrzymania się do kontroli był fakt, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W dodatku funkcjonariusze ustalili, że kierowca był nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
Teraz kierujący Nissanem za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z nowym przepisami, które obowiązują od 1 czerwca, za popełnione przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozić mu może nawet, do 5 lat pozbawienia wolności.
Za wykroczenie polegające na kierowaniu bez uprawnień został ukarany mandatem Karnym w wysokości 500 zł.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here