Trzebniczanie będą mieli nową bibliotekę, ale kiedy?

168

Trzebnicka biblioteka obecnie mieście się w budynku Ratusza. Dobra lokalizacja nie rekompensuje jednak warunków, w jakich mieszkańcy korzystają z jej księgozbioru.

Mieszkańcy od dłuższego czasu zastanawiają się, jak to możliwe że trzebnicka biblioteka funkcjonuje w tak fatalnych warunkach: w małych, ciasnych pomieszczeniach, znajdujących się na niskim parterze budynku Ratusza. Dodatkowo wzburzający jest fakt, że mieszkańcy nie mogą w pełni korzystać z całego księgozbioru, którym przed przeniesieniem dysponowała biblioteka.

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców, dotyczącymi dalszej przyszłości trzebnickiej biblioteki, poprosiliśmy burmistrza Marka Długozimę, o odpowiedź na następujące pytania:

– Czy jest planowane przeniesienie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzebnicy w inne miejsce? Jeśli tak, proszę o wskazanie dokładnego terminu i adresu.

– Jeśli nie jest planowane przeniesienie biblioteki, proszę o informację, jakie kroki planuje podjąć gmina, aby mieszkańcy mogli zacząć korzystać z pełnego księgozbioru bibliotecznego – który w tym momencie nie jest w całości udostępniony, ze względu na bardzo małą powierzchnię pomieszczenia bibliotecznego – w odpowiednich i komfortowych warunkach.

 Odpowiedź nadeszła po dwóch tygodniach. Ale zamiast konkretów sekretarz Daniel Buczak poinformował jedynie, że: – Niebawem rozpocznie się remont pomieszczeń w trzebnickim ratuszu przeznaczonych na bibliotekę, dzięki czemu będzie miała ona do dyspozycji więcej pomieszczeń. Docelowo Burmistrz Gminy Trzebnica planuje budowę nowej siedziby biblioteki publicznej w Trzebnicy.

Niestety, nie poinformował, gdzie i co najważniejsze kiedy mogłoby dojść do budowy. Są więc plany, ale bliżej nieokreślone.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here