Truskawkowe święto

168

W ubiegłą sobotę, podczas zorganizowanego już po raz dziesiąty Święta Truskawki w Pęgowie, na przybyłych gości czekało sporo atrakcji i konkursów, a przede wszystkim – mnóstwo pysznych truskawek w różnej postaci.

Program artystyczny podczas imprezy, z której już od lat słynie Pęgów, został przygotowany między innymi przez najmłodszych – na samym początku, piękny występ dały dzieci z Przedszkola Publicznego w Pęgowie.

Podczas imprezy uczestnicy mogli wziąć udział w wielu konkursach. Na przykład można było spróbować swoich sił w konkursie na najlepsze ciasto truskawkowe, najsłodszą truskawkę, czy najlepszy truskawkowy strój. Do wygrania były cenne nagrody, stąd też zainteresowanie rywalizacją było ogromne, a tym samym – na bardzo wysokim poziomie. Truskawkowe stroje, które razem z najmłodszymi wykonywali rodzice, były dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nagrody dla zwycięzców w tym konkursie wręczył burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa.

Na dzieci czekały też inne trakcje: wodne kule, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny oraz festynowe smakołyki w postaci waty cukrowej, czy lodów.

To naprawdę fajna impreza, ma swój klimat. Jest dużo atrakcji, zwłaszcza dla dzieci, a to głównie one przyciągają tutaj większość rodziców. Do tego można coś zjeść i przede wszystkim kupić lokalne truskawki  – opowiadał okoliczny mieszkaniec.

– Ja co prawda nie jestem z Pęgowa, ale mieszkam niedaleko i zawsze chciałam zobaczyć, jak wygląda ten słynny festyn. I szczerze powiem, że cała impreza bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, przede wszystkim, zaangażowaniem najmłodszych w konkursy i występy – opowiadała uczestniczka festynu.

Tegoroczne  Święto Truskawki, mimo początkowego załamania pogody i mocnego deszczu, należy zdecydowanie do udanych. Tłumy uczestników a w końcu ciepła i słoneczna pogoda, sprzyjały zabawie do wieczora.

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Pęgowa.

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here