Sprawdź, którędy będą przechodzić procesje Bożego Ciała

423

W czwartek, 15 czerwca ulicami większości miast przejdą procesje Bożego Ciała. W związku z tym kierowców w godzinach porannych czekają spore utrudnienia. Sprawdziliśmy którędy będą szły procesje w powiecie trzebnickim.

TRZEBNICA

Uroczysta Msza św. dla obu trzebnickich parafii zostanie odprawiona o godz. 9.00 przy Ołtarzu Polowym. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy, która będzie wiodła ulicami: Jana Pawła II, Ks. Dziekana Bochenka, Placem Piłsudskiego, Witosa, Głowackiego, Rynkiem, Lipową, Kościelną i Drzymały, do kościoła św. Ap. Piotra i Pawła.

OBORNIKI ŚLĄSKIE

Procesja tradycyjnie będzie wspólna dla obydwu parafii. Rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i przejdzie ulicami: Wyszyńskiego, Dworcową i Trzebnicką. Zakończenie procesji przy kościele św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego.

ŻMIGRÓD

Msza odprawiona zostanie o godzinie 9 w kościele parafialnym Trójcy Świętej w Żmigrodzie. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4 ołtarzy, która będzie wiodła ulicami: Zamkową, Batorego, Rynek, Lipową, PKWN, Rybacką, Konopnickiej, Kościelną, Rzeźniczą, Wiejską, Szkolną, Pl. Wolności. Procesja zakończy się błogosławieństwem prymicyjnym w kościele.

ZAWONIA

W czwartek o godzinie 8 zaplanowana została Msza św. z procesją w Złotowie o godzinie 10, natomiast w Zawoni o godzinie 12. Ołtarze w Zawoni rozlokowane zostaną następująco. Ołtarz I –ul. Spacerowa przy Kapliczce. Ołtarz II – koło Szkoły. Ołtarz III – przy Kapliczce. Ołtarz IV – przy Kościele.

PRUSICE

Msze św. w Prusicach o g. 7.30 i 10.15, w Krościnie Wlk. i Wilkowej o g. 9.00. Po sumie wyruszy procesja do czterech ołtarzy w Prusicach: Ołtarz I ul. Szkolna, Ołtarz II – Rynek strona północna, Ołtarz III – Rynek strona południowa, Ołtarz IV – przy krzyżu misyjnym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here