Popłynęli po medale

62

Za nami kolejna edycja pływackich zawodów dla najmłodszych. Młodzież szkolna z powiatu trzebnickiego wystartowała w zawodach zorganizowanych w Trzebnicy, w swoich konkurencjach zawalczyli o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy!

Zawody odbyły się już po raz piąty, tym razem w piątek 26 maja w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica-ZDRÓJ, a wystartowało w nich łącznie 300 uczniów z Trzebnicy, Obornik Śląskich, Prusic, Wiszni Małej, Zawoni, Żmigrodu i Długołęki. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska z Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Konkurencje i poszczególne starty podzielono na trzy bloki

W pierwszym bloku popłynęli najmłodsi uczniowie: dziewczęta i chłopcy 8, 9, 10 lat na dystansie 25 m, najpierw stylem grzbietowym, potem stylem klasycznym i stylem dowolnym.
W bloku drugim na dystansie 50 m w stylach, grzbietowym, klasycznym i dowolnym wystartowali dziewczęta i chłopcy w wieku 11-13 lat.
Na zakończenie bloku drugiego rywalizację podjęły sztafety mieszane płynąc 4 x 50 m stylem dowolnym. Konkurencja dostarczyła wielu emocji, ponieważ w skład reprezentacyjny każdej szkoły wchodzili trzej uczniowie oraz nauczyciel.
Pierwsze miejsce zajęła SP nr 3 Trzebnicy. Drugie miejsce zdobyła SP z Wiszni Małej, trzecie miejsce przypadło w udziale SP z Siedlca Trzebnickiego.
W trzecim bloku startowym konkurowali ze sobą gimnazjaliści – dziewczęta i chłopcy, na dystansie 50 m stylem grzbietowym, stylem klasycznym i stylem dowolnym.
Również na zakończenie trzeciego bloku odbyła się sztafeta, w której zwycięzcami zostali uczniowie Gimnazjum Sportowego z Trzebnicy, drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Kryniczna, a trzecie Gimnazjum ze Żmigrodu.
W czasie zawodów przyznanych zostało blisko 54 medale w startach indywidualnych.
Dodatkowo nagrodzono pamiątkowymi medalami zwycięzców sztafet oraz wręczono puchary dla najlepszych szkół podstawowych i gimnazjów.
W ogólnej klasyfikacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła SP nr 2 z Trzebnicy (141 pkt), drugie miejsce ex aequo z wynikiem 120 pkt zajęły: SP z Siedlca i SP nr 3 z Trzebnicy.
Wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum Sportowe z Trzebnicy (94 pkt), na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum ze Żmigrodu (63 pkt), a trzecie miejsce Gimnazjum z Kryniczna (61 pkt).