SUTW „Atena” w Obornikach Śl. aktywnie uczestniczyło w obchodach XI Dni Obornik Śląskich

146

Uroczyste obchody XI Dni Obornik Śląskich rozpoczął w piątek 26 maja 2017 r. Chór Stowarzyszenia UTW „ATENA”, pod dyrekcją Pani Ewy Skubisz.

Chórzyści wystąpili na plenerowej scenie, usytuowanej na
targowisku „Mój Rynek”
z nowym repertuarem

Oprócz melodii ludowych: „Oj nasi jadą” i „W mojem ogródeczku” Chórzyści zaprezentowali znane piosenki muzyki rozrywkowej, jak: „Tango milonga”, „Cicha woda”,” Funiculi,Funicula”, „Ach jak przyjemnie”, „Halleluja” i „Żeby szczęśliwym być”.

Mimo, że w tym dniu scena należała do młodych, śpiewający seniorzy dali z siebie wszystko i znakomicie zaprezentowali się przed obornicką publicznością.

Parada

Następnego dnia, w sobotę 27 maja 2017 r. członkowie Sekcji Nordic Walking i Sekcji Rowerowej oraz studentki SUTW „Atena” w uroczych kapeluszach, wzięli udział w uroczystej paradzie ulicami miasta.

Ogółem w paradzie uczestniczyło 35 słuchaczy SUTW, którzy przemierzali ulice miasta ubrani w odblaskowe „firmowe” koszulki, z kijkami, z przystrojonymi stosownie rowerami i z pięknymi sowami, wykonanymi przez członkinie Sekcji Rękodzieła.

Grupa ta stanowiła jedną z najbardziej barwnych
podczas parady

Na terenie targowiska Sekcje Kulinarna, Kosmetyczna i Rękodzieła przygotowały stoisko, prezentujące ich dokonania w Stowarzyszeniu.

Stoisko

Komisja Konkursowa oceniająca wystawców w konkursie „Na najładniejsze stoisko” doceniła starania studentów SUTW „Atena” i przyznała Stowarzyszeniu I miejsce. Wręczając czek oraz dyplom ,Burmistrz Obornik Śląskich, Pan Arkadiusz Poprawa w ciepłych słowach ocenił działalność Stowarzyszenia UTW „Atena”, które na terenie gminy jest największą i najprężniej działającą organizacją pozarządową.

Opracowała: Ewa Materny Prezes Stowarzyszenia

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here