Masz pomysł? Możesz dostać kasę

133

Startuje III edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” skierowanego do lokalnych społeczności. Etap zbierania zgłoszeń na realizację kolejnych projektów społecznych będzie trwał do 30 czerwca. O tym, które pomysły zostaną zrealizowane, ponownie zadecydują klienci Tesco. Organizacje dolnośląskie otrzymają w sumie 11 grantów o łącznej wartości 55 000 zł.

Aby zgłosić się do programu, wystarczy wypełnić prosty formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.pomagamy.tesco.pl.

Formularz jest otwarty od 15 maja do 30 czerwca 2017 roku. Komisja grantowa wybierze po trzy najlepsze projekty dla każdego ze 125 mikroregionów, na które została podzielona cała Polska. O tym, która organizacja otrzyma grant, decydują mieszkańcy każdego regionu w otwartym głosowaniu, które odbywać się będzie w sklepach Tesco.

Program jest otwarty dla każdego. Swoje pomysły zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne – czyli minimum 3 osoby, które chcą podjąć wspólne działania, a nie posiadają osobowości prawnej. Grupa nieformalna może powstać specjalnie na potrzeby udziału w programie.

Zakres działań objętych programem jest bardzo szeroki: zgłaszane projekty powinny koncentrować się wokół szeroko rozumianej poprawy warunków życia lokalnej społeczności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here