Piknik arcySPRAWNI po raz drugi na trzebnickim deptaku

136

Na początku maja w wielu miastach Polski obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W Trzebnicy obchody zorganizowano 26 maja.

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ustanowionego w 1999 przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (PSOUU), jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności, a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturalne itp.), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Dzień ten przypada 5 maja.

Data ta nie została wybrana przypadkowo, ponieważ 5 maja w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Druga edycja Pikniku Integracyjnego „arcySPRAWNI” w Trzebnicy zorganizowana została w piątek, 26 maja.

W programie wydarzenia znalazły się występy artystyczne uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Trzebnicy oraz zaprzyjaźnionych placówek terapeutycznych. Goście, którzy przybyli na piknik mogli wziąć udział w kiermaszu, na którym zakupić można było prace wykonane przez uczestników warsztatów oraz obejrzeć specjalnie przygotowaną galerię prac uczestników WTZ. W międzyczasie odbywały się warsztaty plastyczne oraz rękodzielnicze, zawody sportowe oraz największa atrakcja dla wszystkich zgromadzony, czyli dyskoteka.

Na scenie zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebnicy, Środowiskowego Domu Samopomocy ze Żmigrodu, Środowiskowego Domu Samopomocy z Obornik Śląskich oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Trzebnicy.

Organizatorami wydarzenia było Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka”, Warsztat Terapii Zajęciowej w Trzebnicy oraz gmina Trzebnica.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here