Jubileusz 90-lecia mieszkańca Kryniczna

139

W tym roku Pan Mieczysław Cisowski, mieszkaniec Kryniczna, obchodził 90-te urodziny. Z tej szczególnej okazji odwiedził go oraz jego żonę Panią Krystynę Cisowską Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki. Wójt złożył najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje z okazji tej wyjątkowej rocznicy oraz przekazał list gratulacyjny, kwiaty i prezenty.

Jubilat oraz jego żona byli wzruszeni odwiedzinami, tym bardziej, że okazja była szczególna. A życie Pana Mieczysława łatwe nie było, towarzyszyła mu bieda, ciężka praca od najmłodszych lat.

Dzieciństwo spędził w Swierdłowsku, gdzie został zesłany wraz ze swoja rodziną. Następnie został wywieziony do Lwowa, a stamtąd już na ziemie polskie. Najpierw do Bytomia, później do Czeszowa koło Zawoni, by ostatecznie w 1947 roku osiąść w Krynicznie.

W Krynicznie kupił ziemię i zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego, które z czasem przekwalifikowało się w uprawę warzyw na większa skalę.

Z Panią Krystyną ożenił się w 1952 roku i do tej pory szczęśliwie wspólnie mieszkają. Wychowali dwoje dzieci (córka i syn) oraz doczekali się pięciorga wnucząt i trójki prawnucząt.

Pomimo upływu lat Jubilat czuje się bardzo dobrze i jest w świetnej kondycji fizycznej. Życzymy mu wiele zdrowia i kolejnych, szczęśliwych lat w dobrej formie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here