Perły Samorządu

224

W czwartek 25 maja 2017 roku Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz podczas uroczystej Gali w ramach Kongresu Perły Samorządu 2017 w Muzeum Emigracji w Gdyni odebrał wyróżnienie za zajęcie 10. miejsca w kategorii „Najlepszy włodarz” wśród gmin miejsko – wiejskich w rankingu Dziennika Gazety Prawnej Perły Samorządu.

Dziennik Gazeta Prawna po raz piąty rozstrzygnął Ogólnopolski Ranking „Perły Samorządu”. Ranking został stworzony na podstawie danych przesłanych przez samorządy w formie wypełnionej elektronicznie ankiety. Wśród zagadnień poruszonych w ankiecie znalazły się pytania między innymi z zakresu: finansów, ochrony środowiska, inwestycji, gospodarki komunalnej i przestrzennej, środków unijnych, organizacji pozarządowych, sportu, kultury czy turystyki.

W ramach plebiscytu przedstawione zostały najlepsze samorządy i najlepsi włodarze w czterech kategoriach: miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, miasta do 100 tys. mieszkańców, gminy miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie wypełnionych wcześniej ankiet i analizy ekspertów.

Do tegorocznej edycji Plebiscytu w kategoriach „Najlepszy samorząd” oraz „Najlepszy włodarz” wpłynęło 170 zgłoszeń. Do kategorii gmin miejsko – wiejskich w części „Najlepszy włodarz” został zgłoszony Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, który znalazł się w pierwszej 10 najlepszych włodarzy zajmując 10 miejsce.

Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, gdyż to kolejny mój sukces i sukces gminy Prusice w Rankingach Dziennika Gazeta Prawna, który pokazuje jaki ogrom pracy wkładamy w rozwój naszej małej ojczyzny i poprawę jakości życia naszych mieszkańców – zaznacza Igor Bandrowicz, dodając: – Warto przypomnieć, że w 2013 roku otrzymaliśmy w ramach Rankingu „Perły Samorządu” wyróżnienie w kategorii najlepszy samorząd oraz wyróżnienie w kategorii najlepszy włodarz. W 2014 roku znaleźliśmy się na 1. Miejscu i dostaliśmy Perłę Samorządu dla najlepszej gminy miejsko – wiejskiej w Polsce, a w 2015 roku znowu znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych samorządów. Była to wyjątkowa nagroda, gdyż to wyróżnienie za 25 lat istnienia samorządu lokalnego. W 2016 roku zająłem 7. Miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich w części „Najlepszy włodarz”, a w tym roku znowu znalazłem się wśród najlepszych – powiedział burmistrz.

Warto zaznaczyć, że po raz kolejny w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej Burmistrz Prusic jest jedynym laureatem z terenu powiatu trzebnickiego, który znalazł się w gronie najlepszych włodarzy w Polsce.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here