Olimpijska jazda konna

179

Pod koniec kwietnia w Dębnie odbył się VI Dolnośląski Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy z trzech klubów prezentowali swoje umiejętności jeździeckie, po czym zostali ocenieni i udekorowani.

Organizatorami tej imprezy sportowej byli: Oddział regionalny Olimpiady Specjalne Polska- Dolnośląskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Sokół” Żmigród, którym dowodzi Krzysztof Popadeńczuk wraz z małżonką. W gronie współorganizatorów znaleźli się: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie.

Już po raz drugi mieliśmy przyjemność obcować w „końskim świecie” w Dębnie. W tym roku na mityngu oglądaliśmy umiejętności zawodników z klubu Chełmiec Wałbrzych, Handicap Wrocław, Sokół Żmigród. Jeźdźcy startowali w takich konkurencjach jak: jazda w stylu angielskim i ujeżdżenie. Sędziowie oceniali równowagę jeźdźca, dosiad, użycie pomocy, umiejętność powodowania koniem, zachowanie form grzecznościowych i bezpieczeństwa i sportową postawę. Po wnikliwej ocenie i podsumowaniu wyników nastąpiła ceremonia dekoracji, podczas której nagrodziliśmy zawodników. To było fantastyczne widowisko! Dyscyplina jazdy konnej zaczyna się rozwijać w województwie dolnośląskim. Mamy nadzieję, iż w kolejnych latach będziemy mogli podziwiać umiejętności jeszcze większej liczby zawodników. Konie odgrywają bardzo ważną terapeutyczną rolę, ucząc odpowiedzialności, systematyczności i dyscypliny. My to już wiemy – zrelacjonował zawody Prezes KOS Sokół Żmigród Krzysztof Popadeńczuk.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here