Małżeństwem są już 70 lat!

405

Państwo Teresa i Jan Gubernatowie dokładnie 25 maja tego roku obchodzili niezwykły jubileusz: 70-lecie pożycia małżeńskiego. Rodzinna uroczystość upamiętniająca tę okazję, odbyła się dwa dni później, w rodzinnym domu Państwa Gubernatów w Trzebnicy.

Całe spotkanie zostało przez najbliższych starannie przygotowane. Na samym początku, historię rodziny i małżeństwa pani Teresy i Jana przybliżył ich zięć – pan Stanisław Poprawski. Następnie prawnuczka Mariola Wałowska, zagrała na saksofonie sto lat i wszyscy obecni zawtórowali śpiewem. Niezwykłym momentem podczas uroczystości było wypuszczenie 70 białych balonów, symbolizujących wspólną historię życia oraz wręczenie kwiatów jubilatom i wzniesienie toastu.
Teściowie zawarli związek małżeński dokładnie w dniu 25 maja 1947 roku w Kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Strupinie. Po roku wzięli ślub cywilny. Dziadek pod koniec 1945 roku przyjechał z Luszowic na ziemie odzyskane do Strupiny do pracy. W maju lub czerwcu 1946 roku do Strupiny za dziadkiem przyjechała babcia. W Strupinie mieszkali do września 1951 roku, skąd wyprowadzili się do Czeszowa i tam mieszkali do 1953 roku. Wtedy przeprowadzili się do Trzebnicy i tutaj zostali do tej pory. Dziadek pracował w handlu, w księgowości. Za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej był wyróżniany najwyższymi odznaczeniami państwowymi i resortowymi, między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Babcia zajmowała się domem, była specjalistą od wszystkiego – opowiadał pan Stanisław.
Państwo Teresa i Jan Gubernatowie wychowali siedmioro dzieci, doczekali się dwunastu wnucząt i dziesięciu prawnucząt, z których są bardzo dumni.

Dziadkowie kochali przyrodę, babcia z sukcesami uprawiała ogródek przydomowy a dziadek działkę oraz prowadził pasiekę pszczelą. Teściowie zostali wyróżnieni przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – dodał pan Stanisław.

W rodzinnej uroczystości wziął udział także burmistrz Miasta i Gminy Prusice – Igor Bandrowicz, który w tym szczególnym dniu złożył jubilatom życzenia i symbolicznie ponownie odznaczył ich piękną rocznicę medalami.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here