„Kręci mnie bezpieczeństwo” w plenerze

55

W miniony weekend każdy najmłodszy mieszkaniec, który odwiedził organizowany w Trzebnicy wyścig kolarski, mógł również uczestniczyć w plenerowej imprezie „Bezpieczne Wakacje 2016”, organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Trzebnicy, przy udziale i wsparciu policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań „Kręci mnie bezpieczeństwo” przypominali młodzieży o zagrożeniach, z jakimi mogą się zetknąć w czasie letniego wypoczynku.

Dla dzieci przygotowane zostało specjalne miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi mogły zapoznać się ze znakami drogowymi. Prawdziwą atrakcją okazało się rozkładane przejście dla pieszych, na którym najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogli w praktyce sprawdzić wiedzę zdobywaną na pogadankach z uczestnictwem policjantów.
Funkcjonariusze rozmawiali także z odwiedzającą ich młodzieżą o niebezpieczeństwach, jakie mogą pojawić się w czasie wakacji, ostrzegając uczestników festynu przed ewentualnym zażywaniem narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Szczególny nacisk kładziony był na bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku nad wodą oraz udzielanie pomocy w przypadku utonięcia.
Każdy dorosły kierowca odwiedzający „Profilaktycznego Busa” otrzymywał również materiały dydaktyczne w ramach prowadzonej kampanii profilaktycznej pod hasłem „Łapki na kierownicę”.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here