Ile zarobi kosmetyczka po szkole?

389

W zaciszu swoich czterech ścian każda z nas może być kosmetyczką i organizować sobie domowe SPA dla zdrowia i urody. Kiedy jednak udajemy się do salonu kosmetycznego czy salonu piękności, oczekujemy, że zajmie się nami wykwalifikowana osoba – technik usług kosmetycznych. Ile zarabiają przedstawiciele tej profesji?

Szkoła dla kosmetyczek

Uprawnienia można zdobyć po ukończeniu szkoły policealnej, np. we Wrocławiu, lub zawodowego kursu kwalifikacyjnego. Dzięki temu uzyskuje się tytuł technika usług kosmetycznych. Absolwent posiada zarówno wiedzę, jak i umiejętności pozwalające wykonywać zabiegi pielęgnacyjne u swoich klientów.

Kształcenie na profilu technika usług kosmetycznych to jeden z najszybszych sposobów na zdobycie zawodu kosmetyczki. Program nauki trwa 2 lata, ale nie należy poprzestawać na wiedzy opanowanej w szkole. Dla uzupełniania swoich kompetencji kosmetyczka powinna cały czas szkolić się z nowych technik zabiegowych, zdobywać uprawnienia do obsługi specjalistycznych urządzeń oraz pracować w zawodzie, by gromadzić bezcenne doświadczenie.

Formalnym potwierdzeniem posiadania kompetencji technika usług kosmetycznych jest dyplom, który wydaje komisja egzaminacyjna izb rzemieślniczych po pozytywnie zaliczonym egzaminie czeladniczym bądź mistrzowskim.

Kosmetyczka po szkole – ile może zarabiać?

Po ukończeniu edukacji na kierunku technik usług kosmetycznych wykwalifikowana kosmetyczka może już rozpoczynać praktykę. Realizować ją będzie w salonach SPA, gabinetach kosmetycznych i innych, podobnych miejscach. Z czasem może też sama zacząć organizować specjalistyczne szkolenia z zakresu m.in. sposobów wykonywania zabiegów kosmetycznych. Praca kosmetyczki jest ściśle związana z interakcją z klientami. Dobra kosmetyczka powinna być otwarta, uprzejma, komunikatywna, empatyczna, a przy tym w pełni profesjonalna. Do najważniejszych umiejętności, jakimi musi dysponować, zalicza się rozpoznawanie typu skóry i dostosowanie odpowiednich zabiegów i sposobów pielęgnacji dla każdego indywidualnego klienta.
Przeciętna wysokość wynagrodzenia w tym zawodzie wynosi w Polsce nieco powyżej średniej krajowej – 2035 zł brutto. W dużych miastach, takich jak Wrocław, zarobki tej grupy zawodowej będą wyższe i wyniosą nawet 2800 zł brutto przy pracy etatowej. Technik usług kosmetycznych może otworzyć własny salon i generować wyższe dochody miesięczne, ale na początku musi liczyć się z poniesieniem wyższych kosztów wynajęcia i dostosowania lokalu użytkowego do wymogów gabinetu kosmetycznego.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here