Ekspresowa „piątka” będzie otwarta przed terminem?

3892

Być może nawet o miesiąc wcześniej niż zakładano będziemy mogli przejechać się jednym z trzech fragmentów drogi ekspresowej S-5.

Nie tylko mieszkańcy naszego powiatu z utęsknieniem czekają na otwarcie drogi ekspresowej S-5 na odcinku od Wrocławia do Korzeńska. Wszyscy, którzy przejeżdżają w okolicach budowy zauważyli, że pracę są już bardzo zaawansowane. Jak informowali przedstawiciele wykonawców i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jednym z czynników, który pozwolił na przyspieszenie prac były łagodne zimy.

Magdalena Szumiata z GDDKiA podała nam aktualne terminy oddania drogi do użytkowania.

I tak, zadanie pierwsze (odcinek pomiędzy Korzeńskiem a węzłem Krościna) najprawdopodobniej zostanie oddany najwcześniej, bo już 2 listopada tego roku.

Odcinek od Krościny do Trzebnicy najprawdopodobniej zostanie oddany 12 grudnia, natomiast po odcinku od Trzebnicy do Wrocławia będziemy mogli jeździć od 10 grudnia. Wtedy z ulgą odetchną kierowcy, którzy codziennie stali w korkach w Krynicznie.

Aktualne szacowane zaawansowanie prac wygląda następująco: zadanie I jest wykonane już w 85 procentach, zadanie II w 71 proc., a trzecie w 67 proc. Różnica terminów oddania do użytkowania pomiędzy zadaniem 1, a 2 i 3 to około półtora miesiąca. Wynika z tego, że postęp robót na zadaniu 1. jest większy niż na pozostałych – mówi Magdalena Szumiata i podkreśla, że prace na każdym odcinku idą w tej chwili zgodnie z harmonogramem prac.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here