Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Żmigrodzie

135

W piątek, 2 czerwca br. w Szkole Podstawowej  w Żmigrodzie obchodziliśmy Dzień Patrona. Ten wyjątkowy dzień to już tradycja. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji.

Dzień rozpoczęliśmy od przemarszu ulicami  miasta pod Urząd Miasta i Gminy Żmigród, gdzie burmistrz Robert Lewandowski przekazał symboliczny klucz do miasta na ręce króla Bolesława Chrobrego. Następnie udaliśmy się na ulicę Szkolną, gdzie na dziedzińcu szkolnym odbyła się część artystyczna. Po powitaniu przez dyrektor szkoły Dorotę Jakusztowicz, ogłoszono wyniki konkursu na  Damę i Rycerza Szkoły. Tytuł damy został przyznany Elizie Łuszczyk, natomiast rycerza Mateuszowi Kłopotowskiemu. Uczniowie ci wyróżniają się wysoką kulturą osobistą i wzorowym zachowaniem.

W dalszej części odbyło się wręczenie nagród i dyplomów za udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Bolesławie Chrobrym, w którym brali udział uczniowie klas trzecich. W kolejnej odsłonie mogliśmy obejrzeć prezentację tańca belgijskiego, przygotowanego przez uczniów klas szóstych.

Po występach przyszedł czas na zabawę i poczęstunek. Podczas festynu każda klasa miała przygotowany poczęstunek oraz czynne były stoiska gastronomiczne, gdzie można było spróbować kiełbasek z grilla, zjeść lody oraz popcorn.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci i nauczycieli, a także pięknej pogodzie, festyn szkolny należał do niezwykle udanych i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Joanna Czajkowska

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here