Dodatkowe miejsca się sprawdzają, a co z chodnikiem?

190

Od kilku tygodni przy ul. Orkana w Obornikach Śl. można zostawić samochód na nowych miejscach parkingowych. Oborniczanie dopytują, co z remontem ulicy, kiedy parking zostanie wybrukowany i czy będzie nowy chodnik.

Na początku maja w ciągu jednego dnia wyburzono i uprzątnięto teren na skrzyżowaniu ulic Orkana i Mickiewicza. Stary budynek nie był używany, szpecił centru. Co gorsza, znacznie ograniczał kierowcom widoczność. Zgodnie z koncepcją burmistrza, miasto ma się stawać „otwarte”, wyburzane są stare ogrodzenia, otwierane parki.

Na miejscu dawnego budynku powstały nowe miejsca parkingowe, których w centrum bardzo brakuje. W godzinach szczytu znalezienie miejsca parkingowego w okolicach ronda jest niemal niemożliwe. Tych kilka miejsc może bardzo ułatwić parkowanie osobom, które chcą zrobić zakupy na ul. Orkana.

Na miejscach parkingowych nie ma jednak wymalowanych linii wytyczających i kierowcy zostawiają samochody jak komu wygodnie. Jak się można domyśleć, nie zawsze parkują auta tak, żeby innym kierowcom ułatwić sprawę.

Pan Antoni, mieszkaniec Obornik Śl. zadzwonił do naszej redakcji z pytaniem, czy i kiedy miejsca parkingowe zostaną wytyczone, a także czy planowana jest budowa chodnika wzdłuż ul. Orkana.t

Wiele osób chodzi tą jednokierunkową ulicą na piechotę, jest też sporo rowerzystów. Jeśli w zimie ma tam zostać otwarty żłobek miejski, to być może wielu rodziców będzie odprowadzało dzieci w wózkach, a ta ulica jest bardzo niebezpieczna. Chciałbym wiedzieć czy i kiedy powstanie tam chodnik i czy będzie zmieniona organizacja ruchu – mówi pan Antoni.

Andrzej Małkiewicz, kierownik wydziału inwestycji i remontów Urzędu Miejskiego w Obornikach Śl. odpowiada, że obecnie miejsca parkingowe zostały tak przygotowane, żeby kierowcy mogli wygodnie zostawiać na nich samochody. – Teren został wysypany tłuczniem. na razie na tym terenie nic więcej nie będziemy robić. Przypomnę, że wydział urbanistyki i gospodarki nieruchomościami ogłasza konkurs na zagospodarowanie całego centrum. Ta działka również wchodzi w obszar, który obejmuje konkurs. Zobaczymy co zaproponują projektanci i wtedy będziemy podejmować decyzję, jak ma wyglądać ta część miasta – mówi Andrzej Małkiewicz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here