Dobre kółka do kosiarek – klucz do sukcesu

152

Każdy właściciel przydomowej zieleni, czy to bardziej rozległego ogrodu, czy reprezentacyjnego trawnika w pobliżu frontowych drzwi, wie jak niezbędnym sprzętem jest kosiarka. Pomaga ona nie tylko utrzymać w ryzach wybujałą, ozdobną roślinność, ale też poprawić jej estetykę – regularnie przycinana trawa nie tylko wygląda schludnie, ale także rośnie bujniej i prezentuje się dumniej. Żeby jednak kosiarka służyła jak najlepiej, wypada regularnie dbać i o nią – między innymi dobierając jej odpowiednie części składowe, na przykład kółka.

Kółka do kosiarek – niepozorni bohaterowie

Renowacja lub naprawa kosiarki wiąże się często z usprawnieniem jej działania, dzięki dobraniu optymalnych kółek, dzięki którym maszyna będzie się sprawnie poruszała po trawniku. Dobre kółka to takie, które uniosą ciężar silnika, a jednocześnie będą pomagać w przemieszczaniu go w taki sposób, by praca przebiegała bez zakłóceń i zgodnie z wolą właściciela. Znając własne potrzeby oraz wymagania techniczne danej kosiarki, można z powodzeniem dobrać taki zestaw kółek, które okażą się idealnym uzupełnieniem tego podstawowego ogrodowego sprzętu. Poszczególne modele kółek do kosiarek różnią się między sobą:

  • średnicą koła
  • średnicą otworu w piaście
  • szerokością piasty
  • szerokością bieżni
  • rodzajem łożyska
  • tym, jakie obciążenie mogą utrzymać

Kółka do kosiarek są zasadniczo odlewane z tworzyw sztucznych, najczęściej z polipropylenu. Ten materiał ma kilka zalet, które czynią z niego odpowiednie tworzywo do podejmowania współpracy z takim rodzajem sprzętu. Przede wszystkim jest odporny mechaniczne uszkodzenia: nie straszne mu nawet bardzo wysokie temperatury, woda, substancje chemiczne, jest też bardzo wytrzymały, także na nacisk sporego obciążenia. Także wstrząsy czy uderzenia nie wpływają na niego negatywnie, a odlane z niego kółko toczy się sprawnie. Niektórzy producenci wzbogacają kołka dedykowane kosiarkom o gumowe oponki lub wyposażając bieżnik w tworzywo gumowe – ono również udoskonala właściwości kółek, czyniąc je odporniejszymi i bardziej stabilnymi.

Artykuł powstał we współpracy z e-kolka.com.pl.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here