Więcej kwiatów i planowany remont

248

Oborniki Śląskie stawiją na poprawę estetyki. W ostatnich dniach nasadzono nowe rośliny, wyremontowany ma też zostać „grzybek” – altanka przy ul. Trzebnickiej.

W zeszłym tygodniu można było zauważyć kipę, która sadziła rośliny w centrum miasta. Przypomnijmy, że wcześniej z okazji Dnia Ziemi, oborniczanie sadzili drzewa. Podczas drugiej akcji sadzono krzewy i byliny. Gmina kupowała sadzonki, a mieszkańcy własnymi rękoma sadzili.

To była bardzo fajna akcja, w którą włączyło się wielu mieszkańców. Teraz natomiast, przy rondzie, został tam wymieniony grunt oraz wykonano nasadzenia roślin ozdobnych – 510 szt. bukszpanu, 800 szt. trzmieliny Fortune`a, 25 szt. rozchodnika okazałego. Na rodzie zawiśnie 3-metrowa kaskada, a kolejne będą na lampach. Zostaną w nich posadzone pelargonie. W najbliższym czasie, na stałe zostaną także zamontowane ozdobne barierki, na których powieszone będą doniczki z kwiatami – powiedziała nam Monika Wiszniowska, kierownik wydziału ochrony środowiska UM w Obornikach Śl.

W ramach tego samego działania zostanie odnowiony skwer przy ul. Dworcowej (naprzeciwko Komisariatu Policji), gdzie zostaną posadzone tuje szmaragdowe. Kwiaty i trawy ozdobne, a także nowy chodnik powstanie na przeciwko sklepu Rodar przy ul. Siemianickiej.  Ponadto planujemy przebudować skwer przy ul. Wyszyńskiego (przy sklepie Rodar), gdzie zostaną nasadzone kwiaty i trawy ozdobne oraz powstanie chodnik. Nowe nasadzenia będą także przy Obelisku.

Do końca czerwca ma też zostać odnowiona altana, która potocznie nazywa się „grzybek” znajdująca się w parku przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Trzebnickiej.

Oczyścimy metal, który już uległ korozji, damy nowe deski na ławy, ławki i daszek. Naprawimy również beton, który jest zniszczony. W ramach prac naprawimy także murki kamienne, które są za ławkami przy promenadzie Holtei`a. Pomalowane zostaną wszystkie ławki, a także tablice ogłoszeniowe – zapowiedziała Monika Wiszniowska.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here