W szkołach na sportowo

45

Wiosna to intensywny czas dla sportowców z gminy Wisznia Mała. To okres wielu imprez sportowych, w których mogą wykazać się najlepsi zawodnicy wiszeńskich szkół. W tym semestrze szkolnym, to również okazja by podczas zawodów lekkoatletycznych uczniowie mogli się spotkać z wyjątkowym sportowcem Rafałem Omelko.

Maj rozpoczął się V Turniejem Karate WKF o Puchar Gór Kocich pod Patronatem Wójta Gminy Wisznia Mała. Organizatorem zawodów był Dolnośląski Klub Karate JINKAKU KANSEI z Kryniczna, działający w ramach Stowarzyszenia Rozwoju Sportu i Kultury PAIDEIA, OKSiR w Wiszni Małej oraz Zespół Szkół w Krynicznie. Impreza zgromadziła prawie 170 zawodników. Na duże uznanie zasługują sportowcy reprezentujący gospodarzy, którzy zdobyli najwięcej medali, łącznie 69 (23 złote, 17 srebrnych, 29 brązowych).

Następnie 8 maja na boisku przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wiszni Małej odbył się Gminny Turniej w Mini Piłce Nożnej. W zawodach tych w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła szkoła z Szewc, II miejsce z Wiszni Małej, III miejsce szkoła w Krynicznie. W kategorii chłopców I miejsce uzyskała również szkoła z Szewc, II miejsce szkoła z Kryniczna, III miejsce szkoła z Psar, a miejsce IV Wisznia Mała.

W kolejnym tygodniu miały miejsce Gminne Zawody Lekkoatletyczne klas I i II, które również odbywały się na terenie przy szkole w Wiszni Małej. W zawodach brali udział reprezentanci wszystkich szkół z naszej gminy, którzy rywalizowali w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Po wyrównanej rywalizacji młodzi sportowcy zajęli odpowiednio miejsca: w kategorii klas pierwszych: I miejsce szkoła z Kryniczna, II miejsce szkoła z Psar, III miejsce szkoła z Wiszni Małej, IV miejsce szkoła z Szewc. W kategorii klas drugich: I miejsce zajęła szkoła z Kryniczna, II miejsce szkoła z Szewc, III miejsce szkoła z Wiszni Małej i IV miejsce szkoła z Psar.

Przed nami kolejne Gminne Zawody Lekkoatletyczne klas III i IV, które odbędą się 25 maja na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiszni Małej. W trzech konkurencjach będą rywalizować starsi uczniowie. Zawody te będą wyjątkowe, gdyż uświetni je znakomity gość:

Rafał Omelko, złoty mistrz 34. Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Belgradzie w biegu sztafetowym 4×400 metrów ! To wyjątkowe wyróżnienie dla szkoły i uczniów, którzy bezpośrednio będą mogli spotkać się z mistrzem. Zapewne rywalizacja będzie znacznie bardziej interesująca i emocjonująca.

To nie koniec zmagań sportowców. Następnego dnia po zawodach lekkoatletycznych pływacy z naszych szkół będą rywalizowali z uczniami z okolicznych gmin w V Zawodach Pływackich o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy. W zeszłym roku szkoła z Wiszni Małej zajęła I miejsce, a wśród szkół gimnazjalnych Gimnazjum w Krynicznie zajęło II miejsce, a Gimnazjum z Szewc miejsce III. Trzymamy kciuki za młodych pływaków i liczymy, że w tym roku co najmniej powtórzą zeszłoroczny wynik.