Ukradła 800 zł, grozi jej 5 lat więzienia

311

Pod pozorem sprzedaży kwiatów, kobieta okradła trzebniczankę. Dzięki szybkiej reakcji naocznych świadków, trzebnickim policjantom udało się zatrzymać złodziejkę i odzyskać skradzione pieniądze. Teraz złodziejce, która usłyszała już zarzut kradzieży może grozić nawet 5 lat więzienia.

Daria Szydłowska z trzebnickiej policji mówi, że do zdarzenia doszło 15 maja, na jednej z ulic Trzebnicy.

Jak ustalili policjanci, do pokrzywdzonej podeszły dwie kobiety i zaoferowały jej kupno kwiatów. W momencie, gdy ofiara wyciągnęła portfel chcąc zapłacić, jedna z nich wykorzystując nieuwagę zgłaszającej, ukradła pieniądze, dokładnie 800 zł, a potem spokojnie odeszła. Dzięki spostrzegawczości naocznych świadków natychmiast została powiadomiona policja. Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania miejsca zdarzenia zatrzymali podejrzaną, która została rozpoznana przez pokrzywdzoną. Policjanci odzyskali też skradzione pieniądze – podaje Daria Szydłowska.

Jak się okazało, pieniądze ukradła bardzo młoda, 19-letnia kobieta, która jeszcze w tym samym dniu usłyszała zarzut kradzieży. Mogłoby się wydawać, że kradzież 800 zł to błaha sprawa, jednak jak podaje Daria Szydłowska, za taką kradzież sąd może skazać młodą kobietę nawet na 5 lat więzienia.

Oszuści mają wiele sposobów, że okraść niczego nie domyślających się ludzi. Jakiś czas temu bardzo głośno było o oszustwie na monety. Mechanizm przestępstwa był taki, że oszust twierdził, że ma bardzo cenne, stare monety, ale pilnie potrzebuje pieniędzy i musi je sprzedać grubo poniżej wartości. W dodatku sprzedawca zaczepiał ludzi na ulicy. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby sprawdzić, czy faktycznie kupuje cenne monety czy zwykły złom. Ludzie dawali się nabrać, wyciągali pieniądze z banków i bez żadnych dowodów zapłaty, kontaktu do sprzedającego, dawali dziesiątki tysięcy.

W sprawie przedstawionej przez Darię Szydłowską oszustka wykorzystała nieuwagę swojej ofiary. Uważajmy na „wspaniałe okazje” i osoby, które podchodzą do nas oferując wyjątkowe towary w niskich cenach, bo może się okazać, że pomimo starań służb, nie uda się nam odzyskać straconych pieniędzy.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here