Trwają prace na ulicy 1 Maja

188

Od niedawna prowadzone są prace związane z rewitalizacją ciągu pieszo – jezdnego od ul. 1 Maja do ul. Oleśnickiej w Trzebnicy, po dawnym nasypie kolei wąskotorowej.

Przypomnijmy, że prowadzona rewitalizacja związana jest z odnowieniem nawierzchni ścieżki pieszo – jezdnej prowadzącej od parkingu przy ul. 1-go Maja (parking przy rondzie), poprzez wiadukt, aż do ul. Oleśnickiej, w pobliżu Orlika.

Renowacja ma mieć wpływ na zwiększenie atrakcyjności tego miejsca, jako ścieżki spacerowej oraz rowerowej. A warto podkreślić, że obecnie, częściowo, odcinek ten stwarza poważne zagrożenie dla pieszych, zwłaszcza w miejscach, gdzie obsunęły się fragmenty ziemi i brakuje porządnego oświetlenia. Dodatkowo powstać ma specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami, a także dodatkowe schody.
Nie tak dawno temu kompleksowej renowacji poddany został, znajdujący się w pobliżu Park Solidarności. Obecnie odnawiana ścieżki, to kolejny element, który ma mieć wpływ na codzienny komfort mieszkańców Trzebnicy, a jednocześnie ma zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się w tym rejonie.
Według założeń zakończenie prac nastąpić ma najpóźniej do końca lipca 2017.
 Wykonawcą prac remontowo-rewitalizacyjnych jest lokalny przedsiębiorca z Trzebnicy „Budmel korty, boiska sportowe” Tomasz Molus, który złożył ofertę na łączną kwotę ponad 798 tys. zł.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here