Trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

98

Dziś do godz. 22.00 trzebnicka drogówka na terenie powiatu trzebnickiego prowadzi akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach pod hasłem – „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy.

Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych i to właśnie niespełna połowa wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią właśnie oni. Niezmiennie na tę grupę użytkowników dróg Policja zwraca szczególną uwagę, ponieważ osoby te nie są osłonięte karoserią pojazdu, nie mogą też liczyć na działanie poduszek powietrznych ani pasów bezpieczeństwa.

Ponadto trzebniccy policjanci przypominają, że obowiązujące przepisy obligują każdego pieszego, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym do posiadania odblasku umieszczonego w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat karny.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here