Samodzielnie tworzymy modne halloweenowe przebranie dla dziecka

163

O ile liczne sklepy internetowe kuszą nas mnogością kolorowych przebrań halloweenowch dla naszych pociech, o tyle samodzielne przygotowanie stroju na 31 października może dać sporo frajdy – zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Dlaczego samodzielnie znaczy lepiej?

Wielu dorosłych decyduje się na zakup gotowego przebrania halloweenowego dla swoich dzieci. Niekiedy dzieje się tak ze względu na brak czasu, czasem trudno oprzeć się kolorowym zdjęciom produkowanych masowo strojów, jednak najczęściej przyczyna leży w braku wiary w swoje umiejętności. Tymczasem stworzenie kostiumu halloweenowego jest bardzo łatwe i z pewnością leży w zasięgu nawet średnio rozgarniętego dorosłego – szczególnie, że strój taki nie musi być przesadnie skomplikowany, a najprostszy z nich może ograniczyć się do białego prześcieradła z wyciętymi dziurami. Ponadto w proces tworzenia przebrania możemy zaangażować nasze pociechy, tym samym konstruktywnie spędzając z nimi czas, co stanowi pierwszą wyraźną korzyść przemawiającą za wyborem tej opcji. Samodzielnie uszyty kostium to kostium dopasowany, nie musimy się więc martwić o brak w sklepie odpowiedniego rozmiaru. Zachowujemy również kontrolę nad tym, jak dokładnie będzie wyglądał, co jest szczególnie ważne, gdy nasze dziecko koniecznie chce, aby znalazł się na nim jakiś niestandardowy detal.

Przystępując do stworzenia stroju musimy mimo wszystko mierzyć siły na zamiary i nie porywać się na szczególnie skomplikowane projekty. Oczywiście nie oznacza to, że musimy koniecznie poprzestać na najprostszym pod słońcem kostiumie ducha, ale warto mieć tę radę na uwadze. Na szczęście niezależnie od poziomu naszych umiejętności, szerokie zasoby globalnej sieci wspierają nas w naszych dążeniach i nietrudno znaleźć bardzo szczegółowe opisy i poradniki, dzięki którym bez większego trudu samodzielnie stworzymy modne przebrania na halloween dla dzieci. Wyjątkowo pomocny jest w tej kwestii portal Youtube, gdzie jesteśmy w stanie odnaleźć mnóstwo filmików przedstawiających od A do Z procesy budowy rozmaitych kostiumów i akcesoriów do nich.

Warto pamiętać, że sam strój nie zawsze wystarczy do zbudowania wizerunku godnego Halloween. Przydatny okazuje się także makijaż: ostatecznie trudno wyobrazić sobie wampira bez domalowanych kłów. Dobrym pomysłem jest także zakup na tę okazję specjalnych farb i pisaków do ciała – niekiedy zachodzi potrzeba mocniejszej charakteryzacji, a wtedy pozwalają efektownie dopełnić budzący grozę strój małej czarownicy, diabła, wilkołaka czy wspomnianego już wampira.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here