Prowadził po pijaku i zaproponował policjantom łapówkę

143

Trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Aby uniknąć odpowiedzialności karnej zaproponował policjantom 10 tys. zł łapówki. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała Daria Szydłowska z trzebnickiej policji, funkcjonariusze późnym wieczorem zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował 32 – letni mieszkaniec naszego powiatu.

Jak się okazało od kierującego funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu, dlatego zdecydowali się poddać go badaniu alkomatem. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kiedy kierujący usłyszał jakie poniesie konsekwencje prawne związane z popełnionym przez niego przestępstwem, zaproponował pieniądze w wysokości 10 tys. zł za odstąpienie od wykonywanych z jego udziałem czynności. Jak twierdził w chwili obecnej jest w stanie przekazać im 4000 tysiące złotych, a pozostałą część w bardzo krótkim czasie może im dostarczyć – relacjonuje Daria Szydłowska.

 Po próbie wręczenia łapówki, policjanci zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. Teraz 32-letni mężczyzna odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości , ale również za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here