Nadawanie przesyłek kurierskich bez umowy?

294

Rozwój sieci specjalnych punktów nadawania i odbioru przesyłek sprawił, że klient ma możliwość wygodnego korzystania z usług firm kurierskich. Nadawanie paczek jeszcze nigdy nie było takie proste – także dla klientów indywidualnych, bez konieczności podpisywania umowy z firmą kurierską. Taką opcję udostępnia między innymi firma DHL Parcel.

Sieć punktów nadawania

Klient indywidualny ma możliwość nadania za pośrednictwem DHL Parcel przesyłki kurierskiej w punktach sieci partnerskiej. Zlokalizowane są one w największych miastach w Polsce. Nadawanie paczek w takich punktach nie wymaga podpisania umowy z tą firmą kurierską. W celu nadania paczki w punkcie partnerskim trzeba dostarczyć odpowiednio zapakowaną przesyłkę, a obsługa punktu przygotuje niezbędne dokumenty przewozowe.

Sieć DHL Parcel to prawie 1500 punktów, a firma nie powiedziała jeszcze w tym zakresie ostatniego słowa. Do końca 2017 roku planowane jest poszerzenie sieci punktów odbioru do 6000 placówek. W części punktów można także nadawać przesyłki – dotyczy to Inmedio, 1minute czy Relay oraz lokalnych punktów usługowo-handlowych.

DHL24 dla klientów bez umowy

Kolejnym sposobem nadawania paczek bez umowy z DHL Parcel jest skorzystanie klienta z DHL24 pakiety dla klientów indywidualnych. Zamawianie kuriera jest o 10 zł brutto droższe niż wysyłka paczki w punkcie. Nadawcy mają do wyboru jeden z czterech możliwych pakietów cenowych:

  • Pakiet SUPER LEKKI – w cenie brutto 16,90 dla lekkich paczek w kopercie, foliopaku firmowym DHL lub w kartonie o regularnych kształtach, o wadze do 1 kg,
  • Pakiet LEKKI – w cenie brutto 19,90 zł dla paczek o wadze do 10 kg, których suma boków najdłuższego i najkrótszego nie przekracza 75 cm,
  • Pakiet CIĘZKI – w cenie brutto 29,90 zł dla paczek ciężkich, o wadze do 31,5 kg, których wymiary nie przekraczają 140x60x60 cm lub o wadze do 25 kg, jeśli paczka będzie nadana w punkcie DHL Parcelshop,
  • Pakiet TERMINOWY – w cenie 39,90 zł dla paczek, które mają być doręczone klientowi w ściśle określonym terminie: następnego dnia do godziny 12, w godzinach od 18 do 20 lub w sobotę. Obejmuje przesyłki o wadze do 31,5 kg, których wymiary nie przekraczają 140x60x60 cm.

Takie same pakiety są dostępne w punktach partnerskich DHL Parcel. Wszystkie przesyłki podlegają ubezpieczeniu do kwoty 6500 zł. Paczki muszą być pakowane w kartony lub pudła o regularnych kształtach.

Nadawanie przesyłek w punktach DHL Parcel jest tańsze ze względu na brak opłaty za przyjazd kuriera. Jednak istnieje ograniczenia wagowe do 25 kg dla paczek nadawanych w punktach sieci DHL Parcel.

Wybierając w DHL24.pl opcję osobistego nadania paczki w punkcie partnerskim DHL Parcel, można wydrukować z poziomu serwisu wycenę przesyłki. Z kolei przy odbiorze przesyłki przez kuriera DHL, trzeba wprowadzić w formularzu elektronicznym dane nadawcy i odbiorcy, a następnie wybrać termin przyjazdu kuriera i potwierdzić jego zamówienie..

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here