Kontrowersyjny medal

356

Zawsze przed „Dniami Obornik Śl.” Rada Miejska przyznaje medale okolicznościowe zasłużonym mieszkańcom gminy.

W tym roku wśród zaproponowanych nazwisk znaleźli się: Tadeusz Bogucki, Henryk Laur, Zbigniew Sawicki, Barbara Tomasikiewicz, Krzysztof Wójtowicz, Janusz Tetela, Bronisław Forgiel, Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Aura”.

O ile podczas głosowań nad tymi kandydaturami większość radnych było za, a tylko niektórzy radni się wstrzymywali, to podczas głosowania nad nadaniem medalu okolicznościowego byłemu wiceburmistrzowi, Adamowi Stockiemu za zagłosowało 8 radnych, 4 się wstrzymało, a 3 radnych było przeciw. Dodajmy, że sam zainteresowany uczestniczył w obradach radnych i siedział na sali.

Wręczenie medali odbędzie się podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która ma się odbyć w sobotę 27 maja o godz. 13 w Urzędzie Stanu Cywilnego.

 

1 KOMENTARZ

  1. Z tego co słyszałem to ten medal, przy którym kilku Radnych się wstrzymało od głosu, został przyznany za promocję Gminy Oborniki Śląskie w mediach ogólnokrajowych, w sprawie publikowanej w Gazecie Nowa w 2011 roku tj. cytując: „że w nocy z 28/29 stycznia 2011 r. pijany uciekał przed policyjnym radiowozem, który prowadzić miał za nim około kilometrowy pościg, że miał on spożyć alkohol niedługo przed tym zanim zaczął prowadzić samochód (…). W prywatnym oskarżeniu Stocki utrzymywał, że te stwierdzenia są nieprawdziwe.” występek ten był publikowany w wiadomościach ogólnokrajowych, co niewątpliwie było niezwykłą promocją dla Obornik Sląskich, stąd ten medal za szczególne zasługi i rozterki niektórych decydentów.

    Odnośnik do artykułu http://nowagazeta.pl/2015/02/ps-16307-oskarzenia-adama-stockiego-bezzasadne/

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here