Karambol we Wszemirowie

371

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w poprzedni czwartek, 11 maja. Na krajowej „piątce” zderzyły się 4 samochody.

Jak powiedział nam Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy trzebnickich strażaków, do kolizji doszło około godz. 10.40 na drodze krajowej nr 5, na wysokości miejscowości Wszemirów.

Na miejsce skierowano 15 strażaków z 5 jednostek straży. Jak okazało się na miejscu, doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki man z osobowym peugeotem. W zdarzeniu uczestniczyły także samochody marki honda i mercedes. Jeden z samochodów całkowicie wypadł z drogi i dachował – mówi Dariusz Zajączkowski. Jak dodaje, w sumie poszkodowanych było 5 osób, wszystkie zdołały wyjść z pojazdów o własnych siłach i nie miały poważniejszych obrażeń.
Z pojazdów wyciekały płyny eksploatacyjne, które musieliśmy zneutralizować. Zaraz po przyjeździe zabezpieczyliśmy miejsce, odłączyliśmy akumulatory i potrzebującym udzieliliśmy pierwszej pomocy. Ostatecznie, wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego nie zabrał żadnej z poszkodowanych osób. Podczas prac wstrzymano ruch na drodze – mówi strażak i dodaje, że działania ratowników trwały prawie 1,5 godziny.
W zdarzeniu brały w sumie udział 4 samochody, a sprawca był kierowca peugeota, który został ukarany mandatem karnym. Przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – podała Daria Szydłowska z trzebnickiej policji.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here