Invictus mierzy wysoko

81

XV zawody w ramach Pucharu Polski w Koninie to jedna z największych imprez dla zawodników brazylijskiego jiu-jitsu, zaraz po Mistrzostwach Polski. Tegoroczne zawody odbyły się w sobotę 20 maja, a wystartowało w nich ponad 660 zawodników z całej Polski. Nie zabrakło również prężnie rozwijającej się reprezentacji Invictus Oborniki Śląskie.

Miniony weekend okazał się pełen emocji dla zawodników na co dzień trenujących w obornickim klubie Invictus BJJ, którzy tym razem swoje sportowe umiejętności sprawdzali na zawodach, które rangą nie ustępują tym organizowanym poza granicami naszego kraju.

W szranki na matach Pucharu Polski stanęło czterech zawodników z obornickiego klubu BJJ.

Maciek Łapka, w kategorii białe pasy, do 66 kg wywalczył brązowy medal. Debiut w niebieskich pasach zaliczył Mateusz Kusztal, którą niestety przegrał już w pierwszej walce, jednak jak podkreśla trener zawodników, uwarunkowane to było w znacznej mierze, redukcją aż 8 kg co dało się we znaki w trakcie pojedynku i zwyczajnie zawodnikowi zabrakło sił. Łukasz Nurek wygrał pierwszą walkę w czasie zawodów, zdecydowanie dominując swojego przeciwnika, jednak zabrakło sił na dalsze pojedynki. Niekwestionowanym największym wygranym tegorocznych zawodów okazał się Michał Chudy, który rozbił całkowicie swoją kategorię zdobywając złoty medal w białych pasach w kat. do 93 kg.

Jak podkreśla trener, Miłosz Borowski:

Jestem bardzo dumny z postawy, waleczności i osiągnięć moich zawodników, a podkreślić trzeba, że jest to dopiero początek naszych sukcesów, których mam nadzieję, z czasem będzie coraz więcej. Mamy możliwość uczyć się od najlepszych w tej dziedzinie. Z każdych zawodów wyciągamy wnioski, co było dobrze, co trzeba poprawić, nad czym jeszcze popracować. Cały czas pracujemy nad naszym rozwojem. Bez tego nie byłoby efektów. Duże podziękowania należą się również firmom, które na co dzień nas bardzo wspierają w dążeniu do wymierzonych celów Lampy2, Brave Design, Stepmed – Paweł Stelmaszczyk oraz OSiR Oborniki Śląskie.

Tymczasem, mimo kolejnych sukcesów na koncie, zawodnicy Invictus BJJ Oborniki Śląskie nie spoczywają na laurach i nie zwalniają tempa. Przed nimi już niedługo kolejne sportowe wyzwania.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here