Dostali dofinansowanie na termomodernizację

242

Po blisko roku oczekiwania podano listę przedsięwzięć, które otrzymały ogromne dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Jak powiedziała Dominika Łasica, zastępca kierownika wydziału remontu i inwestycji UM w Obornikach Śl., przedmiotem projektu jest kompleksowa termomodernizacja 7 obiektów użyteczności publicznej. Dzięki dofinansowaniu, wyremontowane mają być: Budynek OSiR w Obornikach Śl., SP nr 2 w Obornikach Śląskich, SP im. Jana Brzechwy w Osolinie, Budynek ZS w Chrząstawie Wielkiej, Świetlica Wiejska w Krynicznie, Świetlica Wiejska w Malinie, ZS-P w Szewcach.

Budynki z naszej Gminy do projektu zostały wytypowane na podstawie Audytów Efektywności Ekologicznej. Takie audyty zostały przeprowadzone w kilku naszych obiektach i te które osiągnęły najwyższy wskaźnik redukcji CO2, zostały zakwalifikowane do projektu – mówi Dominika Łasica.

Całkowita wartość Projektu wynosi ponad 9,8 mln zł, a wydatki kwalifikowane stanowią wartość 7,6 mln zł. Projekt objęty jest częściową pomocą publiczną.

Wartość projektu dla Gminy Oborniki Śląskie to około 4,3 mln zł, przy wkładzie własnym 700 tys. zł.

Dzięki pewności otrzymania pieniędzy, zostanie przeprowadzony kompleksowy remont OSiR-u w Obornikach Śl. Przypomnijmy, że już podczas ostatnich wakacji rozpoczęły się prace związane z remontem wnętrza. Urzędnicy i dyrektor OSiR-u dopiero teraz mają pewność, że dostaną również wsparcie na ocieplenie, remont elewacji i przeciekającego dachu. Bez tego nie można byłoby prowadzić dalszych prac wewnątrz, bo w każdej chwili efekty pracy mogła zrujnować deszczówka przeciekająca przez dach.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here