Będzie więcej miejsc parkingowych w centrum Obornik Śląskich

223

W ciągu zaledwie jednego dnia centrum miasta bardzo się zmieniło. Wyburzono stary budynek przy ul. Orkana. Jaki jest plan na zagospodarowanie tego terenu?

W Obornikach Śl. poprawia się estetyka miasta. „Otwierane” są parki (przy ul. kard. Wyszyńskiego na Podzamczu), ale i zyskuje samo centrum miasta.

W poprzednim tygodniu w ciągu jednego dnia wyburzono i uprzątnięto teren na skrzyżowaniu ulic Orkana i Mickiewicza. Stary budynek nie był używany, szpecił centru. Co gorsza, znacznie ograniczał kierowcom widoczność.
Jak powiedział nam Andrzej Małkiewicz, kierownik wydziału inwestycji i remontów Urzędu Miejskiego w Obornikach Śl., jeszcze w tym tygodniu teren ma zostać całkowicie wysprzątany, a następie wysypany drobnymi kamyczkami.
Dzięki temu powstaną tam dodatkowe miejsca parkingowe. A jak będzie wyglądało centrum, tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. Wydział urbanistyki i gospodarki nieruchomościami w najbliższym czasie ogłosi konkurs na zagospodarowanie całego centrum. Ta działka również wchodzi w obszar, który obejmuje konkurs. Pewien czas temu otwarto teren przy kinie, od ul. Dworcowej. Chcemy zagospodarować całe centrum w sposób kompleksowy. Ale na to musimy jeszcze trochę poczekać. Obecnie odgrodzimy teren, na którym mieszkańcy mają swoje ogródki i na pozostałym terenie zrobimy otwarty teren – powiedział nam Andrzej Małkiewicz.
W komentarzach internetowych oborniczanie bardzo chwalą pomysł utworzenia parkingu. Na ul. Orkana, gdzie mieści się wiele sklepów, a nie ma dogodnych miejsc parkingowych i chodnika, jazda samochodem i chodzenie piechotą nie należą do przyjemności. Miejmy nadzieję, że już niebawem sytuacja się zmieni. Tym bardziej, że już w przyszłym roku ma zacząć działać budowany właśnie żłobek (u zbiegu ulic Orkana i Kasztanowej) i wtedy każde dodatkowe miejsce parkingowe będzie na wagę złota.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here