Uroczyste obchody Dnia Pioniera w Trzebnicy

162

Jak co roku 20 kwietnia obchodzony jest Dzień Pioniera Ziemi Trzebnickiej. W tym roku obchodzimy 72 rocznicę przybycia na powojenne tereny miasta nowych mieszkańców, którzy własnymi siłami odbudowywali miasto z gruzów.

Z tej okazji samorząd Gminy Trzebnica organizuje uroczyste obchody Dnia Pioniera.

Uroczystości odbędą się w czwartek, 20 kwietnia. Rozpoczną się o godz. 16 przy Pomniku Pionierów Ziemi Trzebnickiej. Po odegraniu Hymnu Państwowego i Hymnu Trzebnicy oraz oficjalnych wystąpieniach rozpoczną się okolicznościowe programy artystyczne, prezentowane przez młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy (szkoła opiekuje się pomnikiem).

Potem nastąpi złożenie wieńców, modlitwa za Pionierów i uroczysty przemarsz do Ratusza. W drugiej części uroczystości zaplanowane została prelekcja związana ze wspomnieniami i prezentacja sylwetek Pionierów. Spotkanie to uświetni koncert Chóru III Wieku i wspólne śpiewanie piosenek „Z pionierskich lat” oraz poczęstunek. Będzie można także obejrzeć okolicznościową wystawę.

Organizatorzy serdecznie zapraszają Pionierów pamiętających pierwsze lata powojenne (jest ich niestety coraz mniej), ich Rodziny, a także wszystkich zainteresowanych mieszkańców Trzebnicy i okolic.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here