Strażacy podsumowują kwartał

94

Ratownicy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Trzebnicy podsumowali pierwszy kwartał działań w roku 2017. W tym okresie jednostki ochrony przeciwpożarowej powiatu trzebnickiego przyjęły 373 zdarzenia.

Jednostki ochrony przeciwpożarowej od dnia 1 stycznia do dnia 30 marca 2017 roku wyjeżdżały do zdarzeń średnio 4 razy dziennie.

W przypadku pożarów, jak i miejscowych zagrożeń, działania ratowniczo – gaśnicze prowadzili ratownicy Państwowej Straży Pożarnej wspierani przez członków Ochotniczych Straży Pożarnych.

W pierwszym kwartale tego roku strażacy wzięli udział w gaszeniu 157 pożarów, z czego aż 70. wywołanych było wypalaniem suchych traw. Dodatkowo 204 razy interweniować musieli w związku z innymi zagrożeniami, w tym wypadku były to sytuacje związane bezpośrednio z zagrożeniem życia, wypadkami, kolizjami, jak również działaniami wywołanymi przez porywiste wiatry, które przeszły nad powiatem trzebnickim.
Bilans pierwszego kwartału jest niestety gorszy pod względem interwencji niż rok temu, kiedy to przez okres trzech miesięcy strażacy podjęli 244 interwencje.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here