Ruszyły prace przy budowie żłobka

499

Od zeszłego tygodnia można już obserwować postęp prac na placu budowy nowego Żłobka Miejskiego. Inwestycja powstaje u zbiegu ulic Kasztanowej i Orkana.

Na plac budowy wjechał już sprzęt. Obecnie porządkowany jest teren, prowadzone są prace rozbiórkowe. Przez lata plac był zaniedbany, wyrosły na nim samosiejki drzew i krzewów. Wykonawca musi najpierw dokładnie oczyścić teren, zanim przejdzie do jakichkolwiek prac budowlanych.

Przypomnijmy, że wykonawcę wyłoniono w drodze przetargu. Gmina zdecydowała się na unieważnienie pierwszego przetargu, ponieważ zaoferowane kwoty były zbyt wysokie. W drugim przetargu najtańszą ofertę – za 5 535 000 zł – złożyło Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych Janusz Laskowski z Obornik Śl. Gmina zaplanowała na tę inwestycję 5 mln zł, tak więc brakujące pieniądze dołożyła z własnej kasy. A wszystko przez to, że czas nagli, ponieważ obecny budynek żłobka (przy ul. Wrocławskiej), zgodnie z pozwoleniem straży pożarnej, warunkowo może spełniać swoją rolę tylko do końca tego roku.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here