Lokalna gazeta od podszewki

128

Uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy w ostatnim tygodniu marca wzięli udział w wielu ciekawych wydarzeniach związanych z Tygodniem Kultury Języka. Z tej właśnie okazji otrzymaliśmy zaproszenie od polonistki – Moniki Komisarczyk do poprowadzenia zajęć, które miały na celu przybliżyć uczniom pracę dziennikarza lokalnej gazety.

W ramach wydarzenia uczniowie uczestniczyli  w warsztatach dziennikarskich przeprowadzonych przez dziennikarza NOWej gazety trzebnickiej, Annę Łukomską. W zajęciach udział wzięły klasy II C i II D gimnazjum oraz klasa I A liceum.

Podczas warsztatów uwaga uczniów została zwrócona między innymi na to, w jaki sposób dziennikarze lokalnej gazety organizują sobie codzienną pracę, jak zdobywają pomysły na tematy oraz na jakim sprzęcie pracują. Na konkretnych przykładach dowiedzieli się, jak wyglądają interwencje, o które proszą mieszkańcy naszego powiatu.

Uczniowie mieli także szansę wykazać się umiejętnością słuchania drugiej strony konfliktu oraz wyszukiwania argumentów, biorąc udział w fikcyjnej dyskusji, podczas której byli podzieleni na dwa przeciwstawne obozy: zwolenników (uczniów) i przeciwników (nauczycieli, rodziców) używania telefonów komórkowych na terenie szkoły.

Na sam koniec zajęć, uczestnicy zostali poproszeni o napisanie krótkiej notatki z przeprowadzonych warsztatów. Dodatkowo, uczniowie zostali zaproszeni do udziału w projekcie związanym z redagowaniem naszego lokalnego tygodnika. Koordynatorkami całej akcji zgodziły się zostać polonistki: Kamila Możdżeń – Berbeć i Monika Komisarczyk.

Z niecierpliwością czekamy na efekty współpracy z młodymi, uzdolnionymi uczniami

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here