Pomoc w rytmie rocka

83

Rockowe brzmienia i rozpalone serca darczyńców to sukces koncertu, który odbył się w sobotni, wiosenny wieczór, w Obornickim Ośrodku Kultury. Zespoły Chwilantropia oraz Kefir Band stworzyły fantastyczny klimat, który sprzyjał realizacji podstawowego, charytatywnego celu tego wydarzenia.

Organizatorami imprezy byli członkowie wywodzącego się z Obornik Śląskich zespołu Kefir Band przy współpracy gminy Oborniki Śląskie i OOK. Ten wyjątkowy koncert miał też wyjątkowy cel – wsparcie dla rodziny Szczepaniaków z Siemianic, którzy w wyniku pożaru stracili dom. Prócz biletów – cegiełek prowadzono również zbiórkę do puszki. Wydarzenie zostało opatrzone patronatem Burmistrza Obornik Śląskich, Arkadiusza Poprawy.

Tego wieczoru sala widowiskowa w OOK zmieniła się w klub rockowy. Niecodzienna, imponująca scenografia, efektowna oprawa świetlna i profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy – dały razem powalający efekt. W części sali postawiono Bar „U Miśka” oferujący gościom zimne piwo.

Jako pierwszy wystąpił wrocławski kwartet Chwilantropia, założony w 2015, eksperymentujący muzycznie od rocka poprzez pop, soul i funk. Nieprzeciętny wokal Ajdy Wyglądacz i dopracowane solówki wykazały pełen profesjonalizm muzyków. Ekspresyjna gra i charakterystyczne brzmienie każdego instrumentu dały występ pełen emocji i niesamowitej energii.

Po krótkiej przerwie publikę rozgrzały oryginalne kompozycje Kefir Band, zespołu utworzonego w 2007 w Obornikach Śl. W swą muzykę rockową zmyślnie wplatają elementy reggae, punku i folku. Intrygujące przejścia od brzmień energicznych do nastrojowych, wolne aranżacje i niesamowity kontakt muzyków z fanami tworzyły niebywały, optymistyczny wydźwięk. Wielu sympatyków zespołu poderwało się do tańca.

Cały koncert odbywał się w luźnej formie jam session. Silna relacja jaka powstała miedzy artystami a publicznością sprawiła, że wszyscy brali udział w kreacji koncertu. Imprezowe nastroje towarzyszyły każdemu i na pewno nikt nie wyszedł rozczarowany. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na odbudowę spalonego domu.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here