Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji w Gminie Wisznia Mała

93

Uroczystościach z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, czyli 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji RP, rozpoczną się mszą świętą, o godzinie 9.45 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach.

Później uroczystości przeniosą się pod pomnik Pamięci Narodowej oraz do świetlicy w Piotrkowiczkach. Dodatkowo w tym dniu, o godzinie 18 w kościele pw. Św. Anny w Szewcach odbędzie się koncert „Pieśni Patriotycznych”, wykonany przez artystów Chóru OKTOICH Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław oraz Chór Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium pod dyrekcją profesora Alana Urbanka, jednego z najlepszych polskich dyrygentów.

1 KOMENTARZ

  1. Nie mam nic przeciwko historii, pamięci i tożsamości, ale Ci którzy ciągle są w tych uroczystościach mogliby spojrzeć na najbliższe otoczenie. Na ulice, na drogi, na rowy, na dzikie wysypiska…Składanie wieńców jest juz nudne. Ktoś tu kiedys pisał o potrzebie inicjatywy w Piotrkowiczkach !!!!! tak jak w Ligocie przy sprzątaniu wioski. Miał rację. Środowisko nie jest wogóle zintegrowane. Do tego jest potrzebny sygnał od sołtysa od radnego – a ci śpią. Ale do składania wieńców to są pierwsi. Mają parcie na szkło i na swoje tylko przydomowe poletko. Pani Sołtys…Panie Radny – no podejmijcie jakąs inicjatywę a nie tylko pieczenie placków, ubieranie sali na czyjeś wesele i prężenie piersi na uroczystości patriotyczne i kościelne. Taka jest wasza rola i misja.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here