Miał być znak, ale nie będzie

88

Kilka miesięcy temu skontaktował się z nami mieszkaniec Trzebnicy, który od dłuższego czasu próbował doprowadzić do tego, aby kierowcy zaczęli przestrzegać obowiązujących znaków dotyczących parkowania na osiedlu przy ulicy Lipowej w Trzebnicy. Niestety bezskutecznie. W związku z tym poprosił nas o interwencję.

Przypomnijmy, że cała sprawa dotyczy znaku wskazującego sposób parkowania, który jakiś czas temu „zniknął” z parkingu przy ul. Lipowej. We wskazanym przez mieszkańca miejscu pozostał jedynie znak informacyjny „Parking”, a kierowcy wykorzystując powstałą sytuację  nagminnie łamią przepisy, parkując w sposób nieprawidłowy. Jednocześnie zastawiają cały chodnik, uniemożliwiając pieszym korzystanie z niego.

W celu wyjaśnienia sprawy kilkukrotnie kontaktowaliśmy się z Komendantem Straży Miejskiej w Trzebnicy, Krzysztofem Zasiecznym, który ostatecznie zapewnił nas, że znak wskazujący sposób parkowania i tym samym będący „wyrocznią” przy karaniu w takich wypadkach kierowców mandatami, niebawem powróci na swoje miejsce. Jednak po prawie dwóch miesiącach znaku wciąż nie było. Zaniepokojony mieszkaniec Trzebnicy ponownie poprosił nas o sprawdzenie, na jakim etapie zatrzymała się interwencja.

Po raz kolejny więc skontaktowaliśmy się z Komendantem Zasiecznym. Podczas rozmowy telefonicznej komendant poinformował, że w tej chwili znak nie będzie jednak ponownie zamontowany. Dlaczego?

-bSprawę zgłosiliśmy do Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego i dostaliśmy informację, że dla tego odcinka ulicy zmieniana będzie organizacja ruchu, wiem że jest już zlecona (…) Nie dostałem jeszcze informacji o zatwierdzeniu projektu, wiem jedynie, że jest on przygotowywanypoinformował nas komendant.

W tej chwili więc ponownie pozostaje mieszkańcom cierpliwie czekać na wykonanie planowanych zmian, ponieważ nie jest jeszcze znany termin rozpoczęcia prac z nimi związanych.

 

 

 

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here