Jak usunąć brzydki zapach z butów?

404

Brzydki zapach z butów to problem, z którym każdy się kiedyś zmierzył, nawet osoby skrupulatnie dbające o higienę osobistą. Z tym niewidzialnym i niechcianym gościem można się spotkać przede wszystkim w sezonie wiosenno-letnim, gdy termometr wskazuje wysokie temperatury. Na szczęście istnieją jednak sposoby, które pozwalają poradzić sobie z tym kłopotem.

Co sprawia, że w butach powstaje przykry zapach?

Nieprzyjemny zapach z butów to efekt działalności grzybów i bakterii. Stopy w obuwiu pocą się, a nadmierna wilgoć stanowi korzystne środowisko dla rozwoju tych żyjątek, które tworzą dokuczliwy odór.

Jak zapobiegać powstawaniu brzydkiego zapachu?

Każdy, kto nie chce mieć zbyt uciążliwego problemu z brzydkim zapachem z butów, powinien pamiętać, że najlepiej jest zapobiegać jego powstawaniu, w miarę możliwości. Przykry zapach może pojawić się w przypadku każdego rodzaju obuwia, bez względu na fason i rodzaj tworzywa, jaki wykorzystał producent. Nawet w butach z naturalnych materiałów często pojawia się przykry zapach, szczególnie w przypadku osób borykających się z nadmierną potliwością stóp.

Pierwszym krokiem działań profilaktycznych jest należyta dbałość o higienę osobistą. Buty należy zakładać na czyste stopy lub skarpety. Po przepoceniu obuwia należy niezwłocznie je przewietrzyć, by ograniczyć rozwój grzybów i bakterii. Przepoconych butów nie powinno się przetrzymywać w torbie lub szafie. Dobrze jest je wypchać gazetami lub papierem, który wchłonie nadmiar wilgoci. Niemałe znaczenie ma także rodzaj skarpetek, jakich używasz. Zaleca się korzystać wyłącznie ze skarpetek wyprodukowanych z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Zapoznaj się z artykułem, który dokładnie omawia kilka sposobów na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów.

Sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów

Istnieje multum metod, które można wykorzystać w celu zlikwidowania nieprzyjemnego zapachu z butów. Wiele osób używa sprawdzonych domowych sposobów. Z pomocą przychodzi między innymi soda oczyszczona, która znajduje się w większości domów, a która znakomicie radzi sobie z absorpcją wilgoci. W walce z odorem skuteczna też jest niska temperatura. Ponadto każdy może skorzystać z profesjonalnych środków, które są przeznaczone do usuwania nieprzyjemnych zapachów z obuwia. Na rynku można znaleźć między innymi specjalne preparaty w sprayu czy olejki lub saszetki zapachowe. Produkty takie są bardzo łatwe w obsłudze i co najważniejsze, przynoszą efekty.

Tekst napisała redakcja portalu fajne-buty.com.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here