Dziurawe problemy lokalnych dróg

175

Sprawę uciążliwych nierówności w drodze przy ul. Żmigrodzkiej w Prusicach zgłosili do nas jakiś czas temu okoliczni mieszkańcy często korzystający z tej drogi. Kiedy uciążliwy problem zostanie rozwiązany?

O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy, Pawła Kazimierczaka. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

W przypadku drogi powiatowej nr 1347 D w Prusicach na ul. Żmigrodzkiej, ubytki zostaną usunięte do końca kwietnia przy użyciu remontera drogowego (PATCHER) z użyciem emulsji asfaltowej i grysów. Usuwanie ubytków w jezdniach asfaltowych dróg powiatowych powiatu trzebnickiego po sezonie zimowym jest prowadzona siłami własnymi Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy, jak i za pomocą firm zewnętrznych.

Posiadamy podpisane umowy z 3 firmami na wykonanie remontów cząstkowych mieszanką mineralno-bitumiczną „na gorąco” na drogach powiatowych ZDP w Trzebnicy z podziałem na zadania – poinformował dyrektor Kazimierczak.

Mniej więcej w tym samym czasie do Urzędu Miasta w Prusicach zgłaszaliśmy również problem związany z nierównościami powstałymi przy wjeździe na teren przedszkola w Prusicach. Po naszej interwencji, sprawa została chwilowo rozwiązana – nierówności zostały przysypane żwirem. Jednak mieszkańcy poformowali nas, ze wyrwy już częściowo zdążyły się odnowić. W związku z tym sprawę ponownie zgłosiliśmy do prusickiego magistratu.

 

1 KOMENTARZ

  1. Warto byłoby też zająć się dziurami na drodze Pęciszów – Budczyce – Zawonia. Póki co dla nikogo nie stanowi to problemu, a droga w opłakanym stanie…..

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here