„Bezpieczna” kampania dla młodych

57

Jak w bezpieczny sposób przemieszczać się po drogach na rowerze i pieszo,  to podstawowe temat nowej kampanii profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która zapoczątkowana została przez MSWiA.

Głównym celem akcji ministerstwa, jest w dużej mierze zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W ciągu najbliższych miesięcy funkcjonariusze policji, straży oraz funkcjonariusze straży granicznej będą spotykać się z młodzieżą i przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Duża uwaga zostanie również poświęcona bezpiecznemu i odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu.

Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego – to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii. Informacje o wszystkich inicjatywach organizowanych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” będą zamieszczane na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na portalach społecznościowych.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here