Wydawanie pieniędzy przez urzędników to temat, który zawsze wzbudza spore emocje. Pieniądze są publiczne i dlatego, powinny podlegać społecznej kontroli. Tymczasem burmistrz Gminy Trzebnica za wszelką cenę nie chce ujawnić, z kim podpisywał umowy, na co i ile za to płacił?

W tej sprawie wydał już nawet 3 decyzje administracyjne, w których odmawia nam, wglądu w rejestr umów. Co ciekawe, wszystkie, zostały uchylone przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, bo były niezgodne z prawem. Czy rejestr umów, to tykająca bomba, z opóźnionym zapłonem?

Samorządowe Kolegium Odwoławcze, 13 marca przysłało nam, kolejne pismo, które miażdży decyzję i rozumowanie prawa, przez burmistrza.

Więcej o tej sprawie przeczytacie Państwo w najbliższym numerze gazety, a już teraz można zapoznać się z pismem wrocławskiego kolegium.

SKO decyzja strona 1
Więcej na kolejnej stronie

9 KOMENTARZY

  1. Arogancja pana burmistrza sięga zenitu. Jeżeli mamy do czynienia z tak długotrwałym oporem przed ujawnieniem umów, to powód jest tylko jeden – ktoś tu się czegoś bardzo boi. Czekamy na z niecierpliwością odkrycie sekretu.

  2. Skandal, skandal, skandal…Należy rozważyć powiadomienie Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, gdyż w tej sytuacji nie wiadomo, jakie informacje i dane zawarte są w tych umowach. A może wprost wynika z nich, że publiczne środki finansowe wydawano w sposób nierozważny i niegospodarny. To pilnie trzeba sprawdzić. Bo coś się przedawni, bo odejdą osoby odpowiedzialne, itp. itd….. Panie Danielu – brawo, brawo, brawo. To postawa godna naśladowania. Takie rejestry umów winni udostepnić wszyscy wójtowie w powiecie trzebnickim, bo nie należy wykluczyć, że mogła to być powszechna praktyka.

  3. Co za propaganda. A czemu nie piszecie co się dzieje w innych Gminach? Bo w Obornikach i Prusicach to kolesie. Nie macie za grosz taktu. Jako Oborniczanin zadroszczę Trzebnicy takiego Burmistrza. Żeby Oborniki miały chociaż część tego co jest zrobione w Trzebnicy.

  4. Przykro patrzeć jak mieszkańcy Trzebnicy tak oczerniaja aktualnego Burmistrza. To właśnie dzięki temu człowieki to miasto żyje na nowo i jest przepiękne !! Powinniście się wstydzić.. Ciekawi mnie ile Szanowny Pan Długosz byłby w stanie zrobić.. Uważam że nic dlatego też i ta gazeta jest zwykłym brukowcem kktóry szuka sensacji tam gdzie jej niema..
    Nie pozdrawiam..!!

    • To nie ma znaczenia, czy to mieszkańcy Trzebnicy czy nie. Psim obowiązkiem Waszego burmistrza jest stosować się do przepisów prawa. SKO dokonuje w decyzji nokautu burmistrza za jego brak wiedzy, nieznajomość przepisów, a ten nadal chroni rejestru umów , które sam zawarł !!!!!!!!!. No przecież ta sprawa śmierdzi jak przepełnione szambo. Rację ma „RO wisznia mała”, że winien być powiadomiony Prokurator. No tyle że może nie trzebnicki :):):)

  5. wspaniale że jest taka bardzo obiektywna gazetka reklamowa, a co tam w Prusicach jak tam kopalnie ??? na rok przed wyborami będzie wszystko w Panoramie

  6. Trzebnica się zmienia, to bardzo dobrze. Pan burmistrz nie robi jednak łaski, że realizuje za nasze pieniądze inwestycje. Za to otrzymuje godziwe wynagrodzenie. Nie zmienia to faktu, że nie ujawniając umów łamie prawo. Dlatego na razie to pan burmistrz powinien się wstydzić. A to czy jest powód do sensacji czy nie, to się dopiero okaże. Decyzję wydała niezależna instytucja jaką jest SKO, więc nazywanie tego propagandą to bzdura. Brawo Nowa za konsekwencję i dążenie do jawności wydatków.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here