„SpoKREWnieni służbą” mogą uratować życie

84
5 listopada w Żmigrodzie

Krew jest najcenniejszym lekiem, którego nie można wyprodukować. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka.

Mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął we wtorek 21 marca na parkingu w pobliżu Gminnego Parku Wodnego „Zdrój”.

Tego dnia strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy zainaugurowali w naszym mieście akcję „SpoKREWnieni służbą”. od taką nazwą wraz z początkiem miesiąca ruszyła ogólnopolska zbiórka krwi, w ramach której funkcjonariusze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oddają krew chorym i ofiarom wypadków. Wszystko to w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Strażacy skorzystali z okazji i w Pierwszym Dniu Wiosny wspólnie z mieszkańcami naszej gminy oddali krew potrzebującym.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne i niebolesne z uwagi na nowoczesny sprzęt i specjalnie wyprofilowane igły. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym nie grozi dawcom żadne zakażenie. Bez obaw organizm w ciągu zaledwie kilku godzin odbudowuje całą ilość oddanej krwi. Warto więc brać przykład z trzebnickich strażaków i podzielić się z innymi czymś, co może uratować ludzkie życie

mł. bryg. Dariusz Zajączkowski

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here