Piękne zwycięstwo szczypiornistów [ZDJĘCIA]

168

To spotkanie było ważne dla oborniczan. Oczywiście, za każdym razem drużyna gra o zwycięstwo, ale teraz już pozostaje coraz mniej meczy do końca sezonu i każda drużyna chce go zakończyć na jak najwyższej pozycji w tabeli. Choć oborniczanie nie walczą w tym sezonie o awans (trener mówi, że za każdym razem zawodniczy grają o zwycięstwo i to dla swojej publiczności), to do każdego spotkania podchodzą z powagą. Do końca rozgrywek pozostały 4 kolejki, a zespół ze Świebodzina jest notowany wyżej (obecnie jest na 4 miejscu, a SPR Bór na 6.).

Pierwsze minuty meczu, który rozpoczął się o godz. 20 w hali przy ul. Kownackiego, były dość nerwowe. Goście faulowali, a sędzia nie oszczędzał żółtego kartonika. Po pierwszej połowie, w której oborniczanie pokazali klasę, wynik prezentował się następująco: 14:11.

W drugiej połowie niemal wszystkie akcje oborniczan udawało się zakończyć bramką. Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:27.

Dla oborniczan najwięcej razy punktował trener – Artur Szabat i można powiedzieć, że to spotkanie należało do niego. W sumie po 7 bramek zdobyli Eryk Sawicki i Kami Ramiączek, 2 bramki strzelił Filip Zagórski, a jedną Jakub Kolis.

Bardzo cieszymy się z kolejnej wygranej przed własną publicznością. Byliśmy do tego meczu bardzo dobrze przygotowani taktycznie. Kluczem do wygranej miała być ruchliwa, agresywna obrona. W pierwszej połowie rywal jeszcze dotrzymywał nam kroku, ale 19 minut po przerwie było wręcz wzorowe.(27:17)

Każdy z zawodników dołożył cegiełkę do tej wygranej i z tego najbardziej się cieszę. Swoje zrobili również nasi wspaniali kibice, którzy mimo późnej pory, licznie stawili się na trybunach – mówił po meczu Artur Szabat.

Kolejne spotkanie oborniczanie rozegrają na wyjeździe w Obornikach w Wielkopolsce. Dodajmy, że zespół SKF KPR Sparta Oborniki jest o oczko niżej notowany od naszej drużyny i lokuje się na 7 pozycji w tabeli.

Skład SPR Bór Oborniki Śl.: Łukasz Kurzydło, Aleksander Kasiniak, Przemysław Błasiak, Arkadiusz Winiarski, Eryk Sawicki, Kamil Ramiączek, Jakub Kolis, Artur Szabat, Filip Zagórski, Filip Antolak, Tomasz Stykała, Karol Głośniak.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here